Kadın.Net

İlişkilerde Yaklaşım Tarzları

İlişkilerde Yaklaşım Tarzları

İlişkilerde Yaklaşım Tarzları
Hoşlandığınız biriyle ilk defa buluşup, konuşup sohbet edeceksiniz. Ama ne yapacağınızı nasıl davranacağınızı tam olarak bilmiyorsunuz ve paniktesiniz yanlış davranmamak için. Bizden size uyarı olsun gözlerinizi asla kaçırmayın. Gözler karşı tarafı etkilemekte en önemli unsurlardan birisidir. Gözleriniz kaçırmak yerine direk olarak göz göze gelmeye çalışın. Utangaç ve çekici bakışlarınız onu daha çok etkileyecektir. Ancak göz göze gelmek konusunu fazlada abartmamak lazım arada ki ayarı tutturun.
Gülümsemek kişiyi etkiler. Ancak bu gülümsemelerinizi sesli ve kahkaha şekilde yapmayın asla. Çünkü erkeklere gör kahkaha atmak samimiyetsiz bir gülümsemedir. İçten gelen samimi bir tebessüm onları daha çok etkileyecektir. Ancak sürekli gülmekte karşı tarafa yanlış izlenimler verebilir. Ne çok suratı asık olun ne de çok fazla sırıtan bir ifade de olun. Ortama göre aradaki dengeyi kurarak onu çok kolay etkileyebilirsiniz.
Karşı tarafı gözleriniz ve gülümsemelerinizle etkilediğiniz kadar davranışlarınızla da etkilemelisiniz. Konuşmalarınız, mimikleriniz, hareketleriniz çok abartılı ve karşı tarafın göz bozucu olarak görmeyeceği şekilde olmalıdır. Konuşmalarınız ve hareketlerinizin ilgisiz ve abuk sabuk olmamasına dikkat edin. Konuşurken karşı tarafın sizi nasıl dinlediğine onay verip vermediğine, dinlemekten sıkılıp sıkılmadığına dikkat edin ki ona göre devam edin yada bitirin konuşmalarınızı.
Buluştuğunuz zaman tokalaştınız, vedalaşırken tokalaştınız. Peki nasıl bir tokalaşma oldu bu? Tokalaşma tarzınızın sizin o anki durumunuzu anlattığını biliyor musunuz? Elini sıkıca kavrayarak tokalaşmak gücün göstergesidir. Ben daha güçlüyüm her şey benim elimde mesajını verir karşı tarafa. Ancak elini gevşek ve fazla tutmadan tokalaşmakta tereddüt ve güvensizliğin göstergesidir. Orta kararda bir tokalaşma yaptıysanız bu da günden ve o andan memnun kaldığınızın ve iyi bir etki olduğunun göstergesidir.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica