enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hangi Erkekler Daha Güvenilir

Hangi Erkekler Daha Güvenilir
A+
A-

Hangi Erkekler Daha Güvenilir
Çoğu zaman erkekleri dış görünüşleriyle değerlendirir kadınlar. Sakalsız olana köse yada süt kuzusu güvenilir, sakallı olana kaba ve çirkin güvenilmez, az sakallı olana farklı bir şeyler söylerler. Tabi ki bu düşünceler kişilere göre değişir. Bunun üzerine yapılan bir araştırma sonucu kadınların düşüncelerini çürütmeye yetti. Yapılan araştırmalar sakallı erkeklerin daha güvenilir olduğunu ortaya koydu. Aynı zamanda daha çekici ve seksi görünüme sahip oldukları da kanıtlandı.
Peki bu düşüncelerin  gerekçeleri ne? Neye göre bu sonuç çıktı? Kadınlar gerçekten seçtikleri erkekleri  dış görünüşlerine sakallarına göre değerlendiriyor mu?
Araştırma ‘TheEvolution of Human Behavior’ dergisinde okurlarla paylaşıldı. 350 kadın ve 117 erkekle yapılan araştırma sonucu bilinen bir yanlış daha ortaya konuldu. Bu erkeklerin sakal uzunlukları değerlendirilerek erkeklerin çekiciliğini, aile kurma becerilerini, sağlık ve ne kadar erkeksi göründüklerini araştırdılar. Araştırmaya katılan 350 kadın ve 117 erkeğe tıraşlı, hafif kirli sakallı (5 günlük), kirli sakallı (10 günlük) ve yoğun sakallı erkeklerin görüntüleri gösterildi.
Bu sakal türlerinin değerlendirilmesi istenen kişiler çok sakallı kişileri daha güvenilir ve aile babası olabilir gözüyle değerlendirdi. Bu tarz erkeklerin daha ağır, oturaklı deyim yerindeyse maço, ağır abi olarak görülen erkekler daha çok sahiplenici ve aile bağlarına bağlı olarak görülüyormuş. Kirli sakallı yani daha az sakallı olan erkekler ise sadece seksi ve çekici görünüyorlarmış. Tercih edilmelerinin sebebi seksilik ve çekicilik, tercih edilmeme sebebi ise güven vermeme aile kurma bağına sahip olmama olarak değerlendirilmiş.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica