enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Evlilikte Yapılan Hatalar!

Evlilikte Yapılan Hatalar!
A+
A-

Evlilikte Yapılan Büyük Hatalar
Evlilik zamanı yapılan bir çok hatalar vardır. Özellikle ilk zamanlarda evliliğe alışamama ve benzeri durumlardan dolayı bir çok hatalara düşerler. Ancak çiftlerin bu konuda çok dikkat etmeleri gerekiyor ki bir birlerine karşı saygı sınırlarını aşmamaları gerekiyor.
Çiftlerin aralarında olan en büyük sorunlardan birisi para meselesidir. Uzun bir zaman tek başına harcanan biriktirilen para evlendikten sonra artık daha düzenli olması gerekiyor. Artık ortak çalışıp ortak harcama ve birikim yapılacağı için çiftlerin bu konuda birbirlerine karşı daha dikkatli düzenli konuşmaları gerekiyor.  Çünkü ilk zamanlarda alınganlık vs.. durumlar olacağı için sorun yaşanabilir.
Çiftler sürekli birbirlerinin kilolarına dikkat ederler. Kilolu olmaması ya da çok zayıf olması eşlerinin gözüne batacaktır. Özellikle artık sürekli evde vakit geçirmeye ve sürekli ev yemekleri yemeye başlayan insanlarda oldukça fazla görülen kilo alma meselesi çiftlerin aralarında sorun yaratacak konuşmalara neden olabilir. Bu durumda çiftlerin birbirlerine karşı hitapları çok dikkatli ve özenli olmalıdır.
Çiftler arasında her zaman tartışmalar kavgalar yaşanmaktadır. Ancak bunun sınırlarının bilinmesi gerekmektedir. Evlendikten sonra artık her şeyi söyleyebileceğinizi aklınızdan geçirmeyin. Tartışmanızın her zaman sınırı olmalıdır. Söylenecek sözler ağızdan bir kere çıktığı zaman bir daha telafisi olmayacağını aklınızdan hiç çıkarmayın.
Çiftlerin evlendikten sonra hayattan koptukları bir gerçektir. Arkadaş ortamlarından, akraba ortamlarından uzaklaşır kimi insanlar. Ancak yapılan büyük hatalardan birisidir bu durum. Unutmayın ki her zaman arkadaşlarınıza ihtiyaç duyacağınız durumlar olacaktır. Arkadaşlarınızdan asla kopmayın ve sürekli onlarla vakit geçirebileceğiniz ortamlar oluşturmaya çalışın.
Yeni evli çiftlerde yaşanan büyük sorunlardan biriside bebek konusudur. Çiftlerden biri bebek meselesine hazır değilse bu durum ilişkilerden zevk almamanıza neden olacaktır. En uygun zaman ve ortamını bekleyin. Eğer eşinizin bebek konusunda olumlu düşündüğünüz anda bebek konusu konuşmayı düşünün. Evliliğinizi zevkin ve heyecanın doruğundan koparmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica