enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Erkekler Ve Kadınların Giyime Bakışı

Erkekler Ve Kadınların Giyime Bakışı
A+
A-


Erkekler Ve Kadınların Giyime Bakışı

Kadınların çoğunlukla giymeyi sevdiği mini etekler, dekolte kıyafetler, seksi gösteren giysiler üzerine yapılan bir araştırmada erkeklerin iş yerlerinde bayan arkadaşlarının böyle kıyafetler giymemesini istediğini dile getirdi. İş yerlerinde dikkat dağıttığını ve rahatsız olduklarını dile getirdiler. Ayrıca mini etek ve dekoltelerin yasaklanmasını istediler.

Yapılan araştırma sonucunda üç erkekten biri bu yasağın gelmesini ve giyimlerin düzenli olmasını istediler. Oranlamaya vurulan araştırmada erkeklerin kısa pantolon sevmedikleri ortaya çıktı. Erkeklerin yüzde 32 si kısa pantolon yasağını istedi. Yüzde 30u ise leopar desenli bir kıyafet giyilmesinin yasaklanmasını istediler.

Erkeklerin bu isteklerine karşı kadınlar ise bu yasakları istemiyorlar. Kıyafetlerin erkekleri olumsuz etkilemesine ters tepki vererek bu görüşe karşı çıktılar. Buna rağmenkadınların yüzde 67si de kısa şort giymesini istemediklerini dile getirdi ve yüzde 52si ise mini eteğin profesyonel olmadığını düşünüyor.

Ayrıca İngiltere’de yapılan İngiliz kalp vakfının araştırmasında kadınların kırmızı giymeyi daha çok sevdiğini ve kırmızı giydikleri zaman kendilerini daha güçlü ve güvenli hissettirdiğini dile getirdi. Kadınlar bu yüzden kırmızı giymeyi daha çok tercih ettikleri çıktı araştırma sonuçlarında. Bu araştırmanın oranı ise kadınların üçte birinin tercih etmesidir.

Botların yani ugg botların yasaklanmasını isteyenlerde yüzde 26ydı.görünüm bozukluğuna neden olduğunu düşündükleri için. Ayrıca yazı yazılı ve değişik modelli tişörtlerinde giyilmesini üçte bir oranında istemediklerini dile getirdiler.

Sonuç olarak değerlendirildiği zaman kadınların erkekler gibi düşünmediğini bazı yasakları istediğini ancak bu yasağın belirli konularda olması gerektiğini istediler. Kırmızı konusunda ise kendilerini her zaman güçlü ve mutlu hissettiklerini dile getirerek yüzde 46sı kırmızı giymeyi tercih ettiler. İngiliz Kalp Vakfı 1 Şubat’tan itibaren işyerlerinde kırmızı giyilmesi için kampanya başlattı.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica