Kadın.Net

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesi belli bir zamanda başlar ve yavaş yavaş döküldüğü görülsede dökülen saçların yeniden çıkmaması durumunda kellik sorunu yaşanması olağan olur. Erkeklerde saç dökülmesi kimi zaman genetik nedenlere bağlı olur kimi zaman strese bağlı olarak saç dökülmesi yaşanır. Önemli olan saçlar tamamen döküldükten sonra değil dökülmeden önce saç kökleri için çözüm bulmaktır. Saçlar tamamen döküldükten sonra saç ekiminden başka hiçbir çare kalmaz geriye.
Erkek Tipi Saç Dökülmesi
Dökülen saçları yeniden çıkarmak mümkün olmayabilir. Bu nedenle saçlar dökülmeye başladıktan sonra çözüm aranmalı ve saç kökleri için maskeler ve gerekli vitaminlerde alınmalıdır. Saç dökülmesi özellikle erkek tipi saç dökülmesi alın bölgesinin açılmasıyla ve geriye doğru açıklık olmasıyla yada bazı erkeklerde olduğu gibi tepeden başlar ve öne doğru yayılan bir erkek tipi saç dökülmesi görülür. Bu gibi durumlarda en önemlisi saç dökülmesini geç olmadan durdurmaktır. Bunun için evde hazırlayacağını bazı bakım kürleri sayesinde saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz.
Saç dökülmeleri başladığı sürede dökülmelere karşı alacağınız şampuanın içerisine 1 kapak çam terebentin ekleyerek saçlarınızı yıkayın ve dökülmenin yavaşladığını farkedeceksiniz. B
Saç kökleri için uygulanan vitamin ampulleri ve saç mezoterapiside saç dökülmesini büyük oranda duruduracaktır. Saç mezoterapisi saç köklerine ince iğneler ile uzman tarafından saç kökleri için gerekli olan vitaminlerin enjekte edilmesi işlemidir. Bu sayede saç kökleri için gerekli vitaminler kısa sürede sağlandığı için sonuç hemen görülür.
Yılan yağı, Badem yağı, Çam terebentin, Menekşe yağı, Defne yağı, B vitamini ampul bu karışım eşit oranda malzemelerin katılmasıyla hazırlanır ve saç köklerine uygulanarak 1 saat bekeltilir. Daha sonra yarım saat süresince saç uçlarına yedirilir ve ılık suyla durulanır.
Saç bakımı ve dökülmesine karşı yapılacak olan bakım kürü sayesinde saçların daha canlı görünmesi sağlanır ve dökülme durdurulur. Saç bakımında en önemli faktör saç tipine göre bakım yapmaktır. Bu verdiğimiz karışım her saç tipine uyum sağlar ve dökülmeyi durdurur. Saç kökleri için hafif masajla uygulayacağınız bu karışım sayesinde saç köklerinizinde canlandığını hissedeceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica