Kadın.Net

Doğum yaptıktan sonra meme estetiği

Doğum yaptıktan sonra meme estetiği

Gebelik döneminde göğüsler süt bezleri devamlı olarak büyür ve akabinde göğüslerin derisi genişlemeye başlar. Göğüslerdeki büyüme, göğüs derisindeki genişleme doğumdan sonra süt verme zamanında dahada hızlanır. Gebelik döneminde ve doğum olduktan sonra süt verme dönemindeki memelerdeki bu değişimler her kadında farklı seyreder. Çünkü her kadının deri yapısı, bağ dokusu, göğüs kafesinin genişliği, süt bezleri, yağ dokusu oranı, memenin büyüklüğü farklıdır.
Bazı kadınlar doğum yaptıktan sonra göğüsleri küçülmeye başlar ama göğüs derisi genişlemiştir ve çatlamıştır. Göğüsler küçülse bile genişlemiş olan göğüs derisi küçülmez, daralmaz ve bu da kadında sarkık, içi boş deri görüntülü göğüslere dönüşür. Bir çok kadında bu aşamada kendisini mutsuz hisseder, kendini beğenmez ve akabinde psikolojik sorunlar yaşayabilir. Ayrıca bu durum görüntü olarak kişiyi rahatsız etse de sağlık açısından da zararlı olabilir.
Doğum yaptıktan sonra meme estetiği
Bu aşamada meme dikleştirme estetik ameliyatı yapılır. Ameliyat esnasında bollaşmış olan deri çıkarılır. Meme başındaki koyu renk halkanın da çapı küçültülür ve meme başı olması gereken yere yükseltilir. Göğüs dikleştirme ameliyatı duruma göre genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilir. Genelde 2 ila 3 saat arasında süren meme dikleştirme ameliyatı bittikten sonra kadın aynı gün evine gidebilir. Yapılan ameliyatın izi memelerdeki sarkıklığın, memelerin büyüklüğünün oranına göre değişir. Genelde ters T şeklinde ameliyat izi kalabilir ancak zaman geçtikçe bu iz soluklaşır. Yapılan göğüs dikleştirme ameliyatında genelde kendiliğinden eriyen dikişler kullanılsa da kalıcı dikişler varsa ameliyat sonrası 10 gün geçince dikişler alınır.
Böylece doğum yapan kadın, doğum sonrası oluşan göğüs sarkıklığı, göğüs çatları gibi sorunlardan bir kaç saat süren bir göğüz dikleştirme ameliyatı ile kurtulabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica