Kadın.Net

Erkeklerde büyük meme kabusu

Erkeklerde büyük meme kabusu

Büyük meme çoğu kadının sırt ağrılarının, bel ağrılarının, istediği kıyafete giyememenin, göğüs sarkmalarının en çok şikayet edildiği sorunlar arasında yer alır.
Ancak her ne kadar henüz çok dile getirilemese de erkekler için de büyük meme varlığı, erkekler için kabus anlamına gelmektedir.
Erkeklerde görülen göğüs büyümelerinin sebebi tam olarak bilinmese de, erkeklerin hayatını zorlaştırmaktadır. Tıp dilinde jinekomasti olarak adlandırılan erkek de meme büyümesi, her 10 erkekten 4 ünde görülebilmektedir. Erkeklerde güven eksikliğine sebep olan meme büyümesi, günümüzde lazer liposuction sayesinde yok edilebiliyor.
jinekomasti
Erkeklerde meme küçültme ameliyatı ortalama 1 saat kadar sürüyor ve memenin büyüklüğüne göre gerekirse lokal anestezi, gerekirse genel anestezi yöntemi ile yapılıyor. Erkeklerde meme küçültme operasyonunda ilk önce lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanıyor ve ardından 3 mm ebatlarında kanüllerle yağlar ve meme dokusu çekiliyor. Hemen akabinde lazer enerjisi uygulanarak deri sıkılaştırılıyor ve böylece erkeklerde meme küçültme ameliyatı sonlandırılıyor. Bu uygulama için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Yani 18 yaşından küçük olan erkelere meme küçültme ameliyatı yapılamaz. Yapılan meme küçültme ameliyatının derecesine göre kişi bir gece hastanede kalabilir veya operasyon sonrası aynı gün içinde evine gönderilebilir.
Jinekomasti aslında erkek memesinin, kadın memesi biçiminde büyümeye başlaması olarak ifade ediliyor. Söz konusu bu durum hastalık olarak algılanmamalıdır. Jinekomasti genelde şişmanlığa bağlı olarak gelişebildiği gibi hormonal sorunlar, kullanılan bazı ilaçları yan etkilerine bağlı olarak da meydana gelebilir.
Jinekomasti ameliyatı yapıldıktan sonra tekrar aynı sorunun tekrar etmemesi için, hekiminizden meme büyümesinin sebebini öğrenmeli ve söz konusu sebebi ortadan kaldırarak tekrar meme büyümesinin önüne geçmelisiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica