Kadın.Net

Doğal Saç Uzatma Yöntemlerini Denediniz mi?

Doğal Saç Uzatma Yöntemlerini Denediniz mi?

Saç Uzatma Yöntemleri ve Yolları

Doğal saç uzatma yöntemleri için gerek televizyondan, gerek güzellik dergilerinden, gerek internetteki saç bakım sitelerinden bir çok fikir alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gerek en önemli nokta, saç tipine göre saç bakımı yaparak, doğru saç uzatma yöntemlerini denemektir. Zira kendi saç tipinize göre doğru ve hızlı saç uzatma yöntemleri kullanırsanız ortalama 1 ayda saç 1 cm uzar. Güçlü saç kökleri ile çabuk uzayan saçlar kolay kolay saç dökülmesi, saç kırıkları sorunu yaşamaz. Böylece sağlıklı uzayan saçlar, hiç saç kırığı olmadan saç dökülmesi olmadan, canlı ve parlak saçlarla sonuca ulaşır. Doğal saç uzatma yollarında en etkilisi saç serumu ile doğal zeytin yağdır. Saç serumu saç köklerine masajla haftada bir kez sürülerek veya saf zeytin yağ haftada bir kez saç köklerine sürülerek en etkili doğal saç uzatma yöntemini deneyebilirsiniz.

saç uzatma yöntemleri, saç uzatma teknikleri

Saç bakım ürünlerini sürekli kullandığınız takdirde, saçlarınız çok uzun olabilir. Saçlarınıza, aşağıda yazacağımız formülü düzenli yaparsanız hemen değişim farkedilecektir.

Bir ay içinde size belli bir belirginlik görünecek. Daha sonra düzenli kullanım sonucunda saçlarınız istediğiniz uzunluğa hem doğal hem sağlıklı yolla uzamış olacak.

Kesinlikle hiç bir yan etkisi yoktur. Saçlar hiç uzamazmış gibi gelir ama dip boyalarımızdan bunu anlamalıyızki saçlar her ay mutlaka düzenli olarak 1.5 cm uzamaktadır.

Saçlar dış etkenlere çok fazla maruz kalmaktadır. Güneş ışınları, tozlar, rüzgar vs bir sürü olumsuz etkilerle karşılaşırlar. Mutlaka saçbakımı yapılması gereklidir.

Rüzgardan tozdan etkilenen saçlar çok bakımsız ve cansız görünürler.

Saçınıza yapacağınız bir çok bakım çeşidi var bunlardan birini devamlı olarak kullanmanız gereklidir. Sonuç almanız açısından düzenli kullanım çok önemlidir. Bakımlı olan saç daha canlı daha sağlıklı olur ve çok daha kolay uzar.

saç uzatma yöntemleri

B vitamin bakımı: B vitamini içeren bemiks adlı ampul eczanelerden temin edip içerisine suda kaynamış sinameki otunu süzüp içerisine ekleyin ve üzerine 1 kaşık badem yağı ve b vitaminini koyup karıştırın saç diplerinize masajla uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

Saçlarınıza haftada bir defa düzenli olarak uygulayın ve sonucu görün. Kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

Çörek otu bakımı: 1 kaşık çörek otu ile susam otunu, yumurtanın sarısı ile karıştırın saça uygulayın 20 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı durulayın. Bu bakımı haftada bir defa uygulayın.

Haftada 2 sefer uygulayacağınız çok da iyi sonuç alacağınız bir saç bakım kürü daha ekliyorum umarım faydasını görürsünüz. Temin edebildiğiniz malzemeli kürü devamlı olarak kullanın sonuç alırsınız.

Badem yağı, e vitamini, a vitamini, sarımsak yağı, dulavrat yağı ve hint yağı karışımını saçınıza sürün ve yaklaşık 2 saat bekleyin. Daha sonra durulayın. Haftada 2 defa tekrarlayın. Bu uygulamalar saç sağlığınız açısından da oldukça faydalı olacaktır.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica