enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kolay ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kolay ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı ve uzun saçlar birçok kişinin en büyük güzellik hayallerinden biri. Fakat saçlarınızı uzatırken almanız gereken vitaminleri almazsanız, yeteri kadar saç bakımı yapmazsanız hem saçlar hızlı uzamaz, hem de çok sağlıksız, mat saçlar ile karşı karşıya kalırsınız. Aslına bakarsanız saçların hızlı uzaması ile güçlü saçlar için yapılan bakım hep aynı tek tür saç bakımı olarak karşımıza çıkar. Örneğin bol bol sebze yemek, bol bol mevsim meyvesi tüketmek, saç maşaları, yüksek ısıdaki fön makinesi kullanımı gibi saç yıpratıcı uygulamalardan uzak durmak hem saçların hızlı uzamasını sağlar hem de sağlıklı ve güçlü saçlar ortaya çıkarır.

Sağlıklı ve güçlü saçlar için öncelikle sık sık saç uçlarındaki saç kırıklarını kuaföre aldırmanız gerekir. Zira saç zaten uçlarından değil diplerinden uzar ve saç uçları kırıksa her taramada bu kırıklar uçlardan diplere doğru ilerlemeye başlar ve zamanla koparak saç boyunun kaybedilmesine sebep olur. Ayda en azından 1 kez saç uçlarındaki saç kırıkları alınması saçın uzaması için çok faydalıdır.

Hızlı saç uzatmak için bedenin protein, vitamin, mineral ihtiyaçlarını düzenli ve yeterli oranda alması gerekir. Özellikle a, b, c, ve e vitaminleri güçlü saçlar, parlak saçlar ve hızlı uzayan saçlar için çok etkilidir. Omega 3 yağ asidi açısından zengin olan balıklar, keten tohumu tüketimi parlak saçlar ve hızlı uzayan saçlar için çok faydalıdır. Çinko kaynağı olan tavuk, kepek, yulaf, demir kaynağı olan yumurta, et, yeşil sebze, kuru fasulye gibi gıdalar düzenli olarak tüketilirse çok kısa sürede parlak saçlar, güzlü saçlar, kopmayan saçlar, kırılmayan saçlar bir hayal olmaktan çıkar ve ışıl ışıl uzun saçlara sahip olursunuz.

Hızlı uzayan ve sağlıklı saçlara kavuşmanın aslında en büyük kuralı, mümkün olduğunca kimyasal saç ürünlerinden uzak durmaktır. Örneğin kimyasal saç boyaları, kimyasal saç bakım ürünleri, jöle, saç spreyleri gibi ürünler bir süre sonra mat saçlar, uzamayan saçlar gibi şikayetler yaşamanıza sebep olur. Ayrıca yüksek ısı kaynağı olan saç maşaları, saç şekillendiriciler, saç düzleştiriciler çok ama çok zararlı ve saç yapısını bozan saç gereçleridir.

Duş alırken kullandığınız suyun sıcaklığı saç bakımı, saç sağlığı açısından çok önemlidir. Örneğin çok sıcak kaynar su ile yıkanan saçlarda saç derisinde bulunan yağ yok olur ve saç derisi kurur. Bunun akabinde de saç hızla dökülmeye başlar. Cansız saçlar, koparak dökülen saçlar, uzamayan saçlar gibi bir çok saç şikayetleri baş başa kalırsınız. Bu sebeple saçınızı yıkarken ılık su kullanmaya dikkat edin.

Saç modellerine karar verirken, saç köklerini zorlayan at kuyruğu gibi modellerden kaçınmak, saç derisini zorlayan saç aksesuarları kullanmamak gerekir. Saçlarınızı taradığınız saç fırçası saçlarınızı yolmayan geniş dişli taraklar saç sağlığı için çok önemlidir. Özellikle kuru saçları fırçalamak saçların kırılması için yapılabilecek en kötü şeydir. Saçlar bir miktar su ile veya bitkisel saç nemlendiren yağ ve kremler ile taranabilir.

Saçlarınıza kullanacağınız şampuan seçiminde çok dikkatli olun. Saç tipinize uygun şampuanlar kullanın. Mutlaka saç diplerinize masaj yaparak şampuanınızı kullanın. Bol bol mutlaka durulayın. Duş sonrası bitkisel yağlar veya bitkisel kremler kullanarak saçlarınızı tarayın.

Ayda en azından 2 kez saf zeytin yağ ile saçlarınıza masaj yapıp bir saat kadar bekletin bol bol yıkarak saçlardan zeytin yağını arındırın. Tecrübeyle sabittir ki hiçbir saç bakım ürününden ayda 2 kez yaptığım zeytin yağ maskesinin etkisini görmemişimdir. Hem ekonomik saç bakımı uygulamalarından biri hem de çok ama çok etkili. Ayda 2 kez saçlara sürülen zeytin yağ sayesinde parlak saçlar, hızlı uzayan saçlar, güçlü saçlar için en faydalı yöntem bence.

sağlıklı bir insanda yaklaşık yüz ve yüz elli bin arasında saç teli vardır. Yaklaşık ömürleri ise 4 yıl kadardır. Bizlere yaşamsal bir katkıları yoktur. Bizi soğuktan korurlar UV ışınlarından korurlar. Saçların en büyük görevi sosyal ve psikolojik açıdan bizi fiziki anlamda tamamlayan bir parça olmalarıdır.

Saçlarımız kendileriniz periyodik olarak yenilerler. Büyüme ve dökülme dönemleri birbirlerini takip eder eğer bi sorun olmazsa bu sirkülasyon ömür boyu devam eder. Normal olarak sağlıklı insan saçı ayda bir bir buçuk santimetre kadar uzadığı kanıtlanmıştır. Eğer saçlarınız daha yavaş uzuyorsa ve cansız bir görünüme sahipse öncelikle saçlarınızın genel sağlığıyla ile ilgili önlem almak gerek.

Bunun için saçlarınızı güçsüzleştiren bir hastalığınız varsa ki genellikle kansızlık oluyor bu özellikle genç bayanlarda sık rastlanan bir durumdur. Hormonel bir problemler olabiliyor bunun önüne geçmek gerekir. Yine ülkemizde bölgesel olan faktörler çok fazla örnek olarak doğu karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız yapısal olarak daha ince telli saçlara sahipler ve genç yaşlarda saçlarda seyrekleşme görülebiliyor.

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak için özellikle saç bakımını daha düzenli periyotlarda yapmalısınız. Saçların kırılmasına fırsat vermeden saçlara uygun şampuan kullanmakla ve uygun sıklıkta kullanmak gerekiyor. Saç bakımlarını her hafta düzenli yapmak ve günlük haftalık kürler yapmalısınız. Boyalı saçlara çok dolaştığı için krem kullanmalıdırlar çok saç diplerine gelmeden. Daha saçları zayıf olanlara özel yağlar ve besleyici madde bakım kürleri içeren ürünlerle saçınıza uygulamalısınız. Saçlarımızda cildimiz gibi yıkandıktan sonra neme ihtiyaç duyarlar.

Saçınıza doğal olan bir maske önerebilirim: Sarımsağı ezip diplerine az suyla masaj yapın ve yıkayın daha sağlıklı görünecek ve daha sağlıklı uzayacak.

Saç Uzatma Yöntemleri ve Yolları

Doğal saç uzatma yöntemleri için gerek televizyondan, gerek güzellik dergilerinden, gerek internetteki saç bakım sitelerinden bir çok fikir alabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gerek en önemli nokta, saç tipine göre saç bakımı yaparak, doğru saç uzatma yöntemlerini denemektir. Zira kendi saç tipinize göre doğru ve hızlı saç uzatma yöntemleri kullanırsanız ortalama 1 ayda saç 1 cm uzar. Güçlü saç kökleri ile çabuk uzayan saçlar kolay kolay saç dökülmesi, saç kırıkları sorunu yaşamaz. Böylece sağlıklı uzayan saçlar, hiç saç kırığı olmadan saç dökülmesi olmadan, canlı ve parlak saçlarla sonuca ulaşır. Doğal saç uzatma yollarında en etkilisi saç serumu ile doğal zeytin yağdır. Saç serumu saç köklerine masajla haftada bir kez sürülerek veya saf zeytin yağ haftada bir kez saç köklerine sürülerek en etkili doğal saç uzatma yöntemini deneyebilirsiniz.

saç uzatma yöntemleri, saç uzatma teknikleri

Saç bakım ürünlerini sürekli kullandığınız takdirde, saçlarınız çok uzun olabilir. Saçlarınıza, aşağıda yazacağımız formülü düzenli yaparsanız hemen değişim farkedilecektir.

Bir ay içinde size belli bir belirginlik görünecek. Daha sonra düzenli kullanım sonucunda saçlarınız istediğiniz uzunluğa hem doğal hem sağlıklı yolla uzamış olacak.

Kesinlikle hiç bir yan etkisi yoktur. Saçlar hiç uzamazmış gibi gelir ama dip boyalarımızdan bunu anlamalıyızki saçlar her ay mutlaka düzenli olarak 1.5 cm uzamaktadır.

Saçlar dış etkenlere çok fazla maruz kalmaktadır. Güneş ışınları, tozlar, rüzgar vs bir sürü olumsuz etkilerle karşılaşırlar. Mutlaka saçbakımı yapılması gereklidir.

Rüzgardan tozdan etkilenen saçlar çok bakımsız ve cansız görünürler.

Saçınıza yapacağınız bir çok bakım çeşidi var bunlardan birini devamlı olarak kullanmanız gereklidir. Sonuç almanız açısından düzenli kullanım çok önemlidir. Bakımlı olan saç daha canlı daha sağlıklı olur ve çok daha kolay uzar.

saç uzatma yöntemleri

B vitamin bakımı: B vitamini içeren bemiks adlı ampul eczanelerden temin edip içerisine suda kaynamış sinameki otunu süzüp içerisine ekleyin ve üzerine 1 kaşık badem yağı ve b vitaminini koyup karıştırın saç diplerinize masajla uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın.

Saçlarınıza haftada bir defa düzenli olarak uygulayın ve sonucu görün. Kesinlikle çok memnun kalacaksınız.

Çörek otu bakımı: 1 kaşık çörek otu ile susam otunu, yumurtanın sarısı ile karıştırın saça uygulayın 20 dakika bekleyin. Daha sonra saçınızı durulayın. Bu bakımı haftada bir defa uygulayın.

Haftada 2 sefer uygulayacağınız çok da iyi sonuç alacağınız bir saç bakım kürü daha ekliyorum umarım faydasını görürsünüz. Temin edebildiğiniz malzemeli kürü devamlı olarak kullanın sonuç alırsınız.

Badem yağı, e vitamini, a vitamini, sarımsak yağı, dulavrat yağı ve hint yağı karışımını saçınıza sürün ve yaklaşık 2 saat bekleyin. Daha sonra durulayın. Haftada 2 defa tekrarlayın. Bu uygulamalar saç sağlığınız açısından da oldukça faydalı olacaktır.

Mucize Saç Kürü ile Saçınız Tam Bir Haftada 2 cm Uzasın

Hemen hemen her kadın uzun saçların hayalini kurar. Dişiliğin simgesi olan uzun ve sağlıklı saçlar size çok uzak gelebilir. Fakat bitkisel yöntemlerle saçlarınızın bir haftada 2 cm uzamasını sağlayabilirsiniz. Kimyasalın yoğun kullanıldığı boyalar saçın büyümesini durdurarak kırılmasına hatta yanmasına sebep oluyor. Bu yüzden sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsak ilk önce boya kullanımını kesiyoruz. Saçınızdaki beyazlardan veya renk farklarından dolayı boya yapmanız gerekiyorsa mümkün olduğu kadar kimyalı az kullanılmış bitkisel amonyaksız boyaları tercih edelim. Şimdi sizler için araştırdığımız haftada 2 cm saç uzatan kürümüzü açıklıyoruz.

sac-uzatma-formulleri

MALZEMELER

– Sinameki
– Tatlı badem yağı
– Eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz bemiks ampül
– Ampul b vitamini

Hızlı Saç Uzatmak için Kür Tarifi

Bir tutam sinamekiyi (yaklaşık 9 yaprak) bir süre kaynatıyoruz. Fokurdadıktan sonra ılımaya bırakıyoruz. Daha sonra yaprakları süzüyoruz. (Bizim ihtiyacımız olan suyu). Ve badem yağını ilave ediyoruz. Buda şişenin kendi kapağı kadar olsun. Sonrada ampulü karışıma ekliyoruz.
Saç diplerimize masaj yaparak yediriyoruz .Mümkünse gece yapalım çünkü en az 6 saat beklemesi lazım.
Kürü 7 hafta boyunca haftada 1 kere uyguluyoruz ve 2 hafta ara veriyoruz. Her defasında taze kür uygulanmalı .Sinameki ölü saçların dökülmesini sağlayacaktır. Saçlarım döküldü diye endişe etmeyin. Kür sıvı olduğundan spreyli bir şişeye koyarsanız daha rahat uygulamış olursunuz. Bu kür saçlarınız hem ışıl ışıl olmasına hem de kolayca uzamasına katkıda bulunur.

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica