enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saç Kırıkları

Saç Kırıkları

Saç kırıkları, hem görünüş olarak hemde saçın sağlığı açısından kadınların en çok şikayet ettiği saç sorunudur. Saç kırıkları hem saçın sağlıklı uzamasını engeller hemde sağlıklı görünmesini engeller. Saç kırıkları saçı kestirince saçın uzamasını sağlar gibi bir fikir var halk arasında ama bu bir mantık hatasıdır. Saçın kırılması saçın uzamasını aslında engellemez. Sadece kırılan saç sürekli kırıldığı yerden uçlarından koptuğu için, saç diplerden ne kadar uzasa da saçın ucundaki kırıklardan saç koptuğu için saç uzamıyor fikri oluşur. Bu sebeple saçı kırıldığı yerden kestirirsek saç uçları kırıklarından kurtulur ve saç diplerinden uzadığında uçlarında kopma olmayacağı için kısa sürede uzadı görüntüsüne kavuşur. Saç kırıkları ne kadar bakım yapılırsa yapılsın eski haline dönmez, sadece yıpranıklığı az bir oranda da olsa onarılabilir. Bu sebeple saç kırıklarına kesin çözüm için kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Saç uzaması için ciddi bir engel olan saç kırıklarını önlemek için bir kaç küçük detaya dikkat etmeniz sağlıklı ve kırıksız bir saç için yeterli olur. Örneğin saç kırılmasının en önemli sebebi kullanılan yanlış saç fırçasıdır. Saç uçlarına yapışarak taramadan, saça yapışarak uzatıp incelten ve kırılmasına sebep olan kalitesiz saç fırçalarından uzak durun. Her gün fön çektirmeniz, her gün saç maşası yapmanız gerekiyorsa bu işlemlerden önce mutlaka ama mutlaka saçınıza saç koruyucu bir ürün sürün ve ardından fönünüzü çektirin, maşanızı attırın. Zira fön ve saç maşası yüksek ısı veren uygulamalardır ve bu işlemler saçların özellikle uçlarını yakarak kırılmasına sebep olur. Ama ısıya dayanıklı saç koruyucu kremler, spreyle kullanırsanız ısının saçınızı yakmadan saç şekillendirme işlemini yapabildiğini görebilirsiniz. Banyodayken saçlarınızı yıkayıp, ardından saç diplerine değmeden saç kremi sürün ve mutlaka kalın dişli bir tarakla saçlarınızı tarayarak açın. İnce dişli tarak saç kırılmasına sebep olur. Sık sık saç boyayan biri iseniz saç boyanızın mutlaka kaliteli olmasına özen gösterin. Zira kalitesiz saç boyaları hem saçı döker hem de saçın kırılmasına sebep olur. Saç kırılmasını önleminin bir diğer yolu da vitaminlerdir. Siz eğer gün içinde ihtiyacınız olan A, E, B ve C vitamini besinlerden alırsanız ve saçlarınıza hafta bir gün bu vitaminleri içeren saç bakım yağları sürerseniz hem içerden hem dışardan saç bakımı yaparak saç kırılmasının önüne geçmiş olursunuz.
Saç kırıkları ne kadar özen göstersek de sürekli karşılaştığımız bir sorun. Malesefki uçlar hassas olduğu için daha çabuk incelebiliyor. Özelliklede daha 1 ay olduysa kestirmeniz kuaförünüz fön çekerken bi ara gelinde kırıklarınızı alalım dediklerinde büyük bir hayal kırıklığıda saç kırıklığıyla birlikte geliyor. Daha yeni kestirmenize rağmen saçta hala kırık olması sizi epey bir üzüyordur. Büyük hayallerle uzatmaya çalıştığınız saçlarınız ve daha bir ay önce kestirdiğiniz saçlarınızda hala kırık olması nasıl yani ne kırıkmış kestir kestir gitmedi dedirtebiliyor. Bu gibi söylemlere çok fazla kulak asmayın bazı arkadaşlar saç düşmanı gibi davranabiliyor ve sürekli saçın kesilmesi ve kısalmasını istiyor gibi davranıyor.

 

Kırık maskesi 1:
Adaçayını demleyin ve saçlarınızı hafta bir bu su ile yıkayın. Saç kırılmalarına karşı saçlarınızı daha güçlü yapacaktır.

Saç Kırıkları, Saç Bakımı

Kırık maskesi 2:
Susam yağına ezilmiş bir avakado ekleyin azda zeytin yağı ekleyin ve saçlarınıza uçtan başlayarak sürün. Yarım saat kaldıktan sonra durulayın.

Kırık maskesi 3:
Hindistan cevizi yağını ve içerisine misket limon suyunu sıkın ve saç uçlarınıza maskeyi uygulayın saçlarınızda kırılmalar zamanla azalacak.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica