enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Saç bakımı için saç köklerini besleyin

Saç bakımı için saç köklerini besleyin

Canlı, parlak, güçlü saçlar için bir saç bakım ürünü bulabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken asıl konu, canlı, parlak, sağlıklı saçlar için saç diplerinin yani saç köklerinin güçlü ve sağlıklı olması gerektiğidir.
Kolay kırılan, kuru, bakımsız, geç uzayan saçlardan kurtulmak için saça dışarıdan sürülen ürünler, saç uçlarına kullanılan kremlerden öte saç kökünü besleyecek ürünler kullanmalı ve saç köklerini kuvvetlendiren bir beslenme düzenine dikkat etmeniz gerekir.

sac kokleri icin bakim
Saç kökleri özellikle şok diyetlerden çok fazla zarar görürler. Çevrenizde hızlı zayıflayan kişilerin saçlarına bakarsanız, sürekli saç dökülmesinden şikayet ettiğini, kuru ve yıpranmış saçları olduğunu fark edebilirsiniz. Kansızlık şok diyetler akabinde meydana gelir ve kansızlık sonucunda da saç kökleri beslenemez ve güçsüz, cansız, çabuk dökülen saçlara dönüşürler. Demir azalması da saç dökülmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır. Bu sebeple vücudunuzun ihtiyacı olan vitaminleri düzenli alacak şekilde beslenmeli ve böylece güçlü saç köklerine sahip olmalısınız.
Bunun dışında saç boyaları, saç rengini açıcı ürünler, jöle, saç köpüğü gibi saç ürünleri içinde bulunan kimyasallar yüzünden saç köklerinize zarar verir ve saçlarınızın yıpranmasına, dökülmesine sebep olur.
Saçları sık yıkamak sanılanın aksine saçlara zarar verir. Gün aşırı saç yıkamak yerine en azından 2-3 günde bir saç yıkamak gerekir. Zira bazı şampuanların içindeki kimyasallar saçları sık sık yakınması esnasında kurutarak, zayıflatır.
Güçlü ve sağlıklı saçlar için, saç tipinize uygun doğal saç bakım yağları ile düzenli olarak hafta en azından 1 kez saç diplerine masaj yapmalı ve bir kaç saat bekletip, yıkamalısınız. Böylece güçlenen saç kökleri size kolay kırılmayan, dökülmeyen, parlak ve canlı saçlar olarak geri dönecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica