enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Diyette Yalış Bilinen Gerçekler!

Diyette Yalış Bilinen Gerçekler!
A+
A-

Çoğu kadın hayatında en az bir kere diyet yapmıştır. Bunu kimi zaman arkadaş çevresinden duyduklarıyla uygulamıştır hayatına ve genellikle rejim sonuç alınmadan son bulmuştur. Bunun sebebi ise doğru bilinen yanlışlar. Tam tersi kilo vermek yerine bazı zamanlar kilo almanıza bile sebep olmuştur. Bunlara değinecek olursak şu saatten sonra yemek yeme, makarnadan uzak dur, gazlı içecekler kilo verdirir, az yağlı yiyecekler, kaloriyi azaltırsan kilo da azalır gibi başlıca yanlışlardır. Çünkü her insanın yaşam tarzı ve metabolizması farklıdır. Bu yüzden her yöntem herkes için geçerli değildir. Bunları biraz daha açacak olursak;
Makarna yemek kilo aldırır düşüncesi yanlıştır çünkü size yediğiniz şeyler değil yediğiniz miktarlar kilo aldırır. Bu vücuda fazla gelirse vücut ve metabolizma bunu yakamaz ve bu direk olarak kiloya dönüşür. Bu konuda en doğrusu ise bu tarz yiyeceklerin az yenmesidir.
Belirli saatten sonra yemek yenmemesi önerisi de yanlıştır. Çünkü daha öncede dediğimiz gibi kişinin yaşamı ve metabolizması farklıdır. Bu yediklerinizin haricinde fazla yedikleriniz ekstra konumuna düşer ve bu size fazla kilo aldırır. Aldığınız kaloriler yaktığınız kalorileri geçmemelidir. Sağlıklı bir kadın, günde 1800-2000 arası kalori yakmalıdır.
Kilo vermek için hazırlanan diyetlerde şu kadar kaloride bunu ye şu kaloriden uzak dur gibi laflar söylenir. Buda aslında yanlış bilinen gerçeklerdendir. Fazla kalori yakmak kilo vermek için çokta iyi olmayabilir. Çok fazla ve sürekli yapılan diyetler vücut için ters etki yapabilir. İstenilen yağların yanı sıra istenmeyen yağlarında yakabilir.
Az yağlı gıdalar düşük kalori adına gelmez. Çünkü yağını azaltıp yerine aynı tadı hissettirmek için çeşitli kimyasallar katılıyor. Bunlar ise çoğu zaman yağlı yiyeceklerden daha zararlı olabiliyor. Aslında yapılması gereken çok basit taze yeni yapılmış yiyecekler ve yağı normal ama yediğiniz miktar düşük olan yiyecekler tercih edin.
Yanlış Diyet
Ayrıca içeceklerin gazlı olanlarında diyet içecek olması tercih edilsin önerisi de bir yerde yanlıştır. Çünkü çeşitli tatlandırıcılar kullanılmaktadır buda hem yemek borusunu hem de mideyi tatlı hareket geçirir ve farklı salgılar yapar. Yapay tatlandırıcılar normal sofra şekerine göre 100 kat daha tatlıdır. Bu, önemli bir konudur çünkü meyve gibi doğal şekere sahip besinler tat alma duyusu azalmış birine tatlı gelmeyebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica