enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Çocuklar Ve Cinsellik Anlatımı

Çocuklar Ve Cinsellik Anlatımı
A+
A-

Cinsel yaşam hakkında doğru bilenen yanlışlar halk arasında öyle bir kabullenilmiş tabu haline gelmişki yıkması oldukça zor olacaktır. Seks, cinsellik hakkında eşiyle konuşmaya utanma duygusu çocukluktan aşılanmış herkesin kendi ahlak yapısı doğrultusunda yönlendirilmiş ayıplarıdır.”Öyle söyleme AYIP- GÜNAH” diyerek çocukluktan bir çok duygu bastırılır ve bir çok şey gizli yapılmaya yönlendiren konuşmalardır. Çocuklara eğitim aile içinde verilirken bireylerin çok bilinçli olmadıklarını kabullenmeleri ve bu konuda eğitim almaları kesinlikle şarttır.
Çocuklar Ve Cinsellik Anlatımı
Çocuk yetişirmek adeta bir sanattır. Çocuk sahibi olmadan bireylerin kendilerini doğru eğitmeleri ve gerekiyorsa uzman yardımı alarak eğitim almaları çok daha sağlıklı nesiller yetişmesine büyük oranda yardımcı olacaktır. Son yıllarda teknolojinin en büyük nimeti olan internet ile aileler kendilerini çocuk eğitimi hakkında eğitmelidir. Geleceğin mutlu ve sağlıklı kendini anlatan bilen nesiller olması için ebeveyenlerin kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri gereklidir. Cinsellikte bu eğitimler arasında yer alıyor. Bir anne ve baba çocuklarına cinsel eğitim hakkında ne kadar doğru bilgiler verebilir veya cinselliği ona nasıl anlatır. Sus, konuşma, sorma diyerek çocuğun sorgulama yetisinin kaybolmasına neden olursunuz.
Öncelikle çocuğunuzun size soracağı sorular için o henüz konuşmaya başlamadan kendinizi hazırlayın ve sorular gelmeye başladığında daha mantıklı ve çocuğun ilerideki yaşamını etkilemeyecek bilgiler verin. Leylek hikayeleri ile büyüyen bir nesil ve yanlış yaşanan cinsellikler. Hangi yaş gurubunda olursa olsun yanlış yalan şeyler söylemek ilerideki yaşamlarında piskolojk sorunlar yaşayabilecek bireylerin yetişmesine neden olur. 3-4 yaşındaki çocuk sorduğunda da doğru yol anlatılmalı fakat detaya girilmemelidir. Özelliklede anneye sorulan seks nedir? sevişmek nedir? gibi sorularda anneler bilinçli olup mantıklı ve kısa yoldan özetleyici olarak konuyu çocuğa anlatmalıdır. Çocuklara yanlış ve hatalı bilgi verdiğiniz zaman gerçeği öğrendiğinde sizin yalancı olduğunuzuda düşünebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica