Kadın.Net

Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Nedeni?

Tüp Bebek Tedavisinde Başarısızlık Nedeni?

Gebeliğe engel olan bir çok nedenden biri olan hidrosalpinks gibi durumlarda tüp bebek tedavisinde de başarısızlık görülür. Tüp bebek tedavisi maddi ve manevi oldukça zor bir süreçtir. Hidrosalpinkste olduğu durumlarda tüp bebek tedavisi direk olarak cevap vermesede Hidrosalpinkste tüplerin alınması olumlu sonuç verebilmektedir. Kadınlarda Hidrosalpinkste durumununda tüplerin alınmasıyla gebelik oranı ve elde edilen yumurta sayısında değişim görülmemektedir.Hidrosalpinkste içindeki sıvının tüplerde nasıl etkili olduğu başarısızlığa neden olmasının sebebi henüz belirlenememiştir. Hidrosalpinkste içinde bulunan sıvının rahime doğru akmasıyla mekanik ve kimyasal olarak embriyonun rahim içinde tutunması engellendiği düşünülmekte. Hidrosalpinkste tedavisi genellikle tüp bebek tedavisinden önce yapılması önerilen bir durumdur. Daha önce farkedilmeyen Hidrosalpinkste tedavisi tüp bebek tedavisi sırasındada yapılabilir.
Hidrosalpinkste
Hidrosalpinkste tüp bebek tedavisi sırasında yapılması için embriyoların dondurulması gereklidir. Embriyonun transferi Hidrosalpinkste tedavisinden sonra yapılmalıdır. Hidrosalpinkste tedavi edilmediği sürece tüp bebek başarısı oranını yarı oranda düşürmektedir. Her sağlıklı tüp bebek tedavisinde sonuç yüzde yüz olmadığı gibi birde Hidrosalpinkste durumunda tüp bebek ile gebelik dahada zorlaşmakta.Hidrosalpinkste rahime sızan sıvıdan dolayı tüp bebek tedavisinde de embriyonun rahime tutunmasına engel olacaktır. Bu durum gebeliğin iyice zorlaşmasına neden olur. Hidrosalpinkste yaşanılan durumlarda gebelik oluşumu oldukça zor olmasıyla birlikte bu durum çoğu zaman oluşan gebeliğin kaybolmasına neden olur. Tüp bebek tedavisi maddi manevi yıpratan bir süreç olduğu için olumsuz etkileyebilecek bütün faktörlerin ortadan kaldırılması gereklidir.
Hidrosalpinkste oluşan durumlarda kesinlikle tüp bebek tedavisi yapılmadan Hidrosalpinkste’nin tedavi edilmesi gereklidir. Tüp bebek uygulaması yapıldığı zaman Hidrosalpinkste var ise embriyonun nakledilmesinden sonra rahime yerleştirilsede düşme olasılığı çok yüksektir. Tüp bebek tedavisi yapılmadan önce gebeliğe engel olacak bütün yolların kapatılması gereklidir. Tüp bebek deneyelim olursa olur olmazsa tekrar deneriz denilebilecek bir tedavi değildir. Süreç oldukça ağır işler ve maddi olarak epey yüksek maliyet harcanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica