enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bilinçsiz Diyet Yapmayın!

Bilinçsiz Diyet Yapmayın!
A+
A-

Diyetisyenlerin her zaman yaptığı açıklamalarda şok diyetlerden uzak durulması husunda olmuştur. Yaz aylarının gelmesiyle giyilen daha ince kıyafetlerden çıkan fazla kilolar kadınların hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışmasıyla şok diyetlere başvurması sonucu vücut sağlığının tehlikeye atıldığının farkında olmuyorlar. Havaların ısınmasıyla son bir aya sığdırılan diyet sağlıksız olup  hızlı kilo vermeye çalışmak vücudun dengesini bozarak olumsuz etkilere neden olmakta. Hızla verilen kilolardan sonra vücutta sarkmaların yaşanması olası bir durumdur.
Bilinçsiz diyet
Diyet insan yaşamında sürekli olması gereken ve sporla desteklenmesi gereken sağlıklı yaşam kurallarından biridir. Diyet denildiği zaman sabah akşam kibrit kutusu hesapları akıllara gelmemelidir. Örneğin diyet her insanın yapması gereken yağdan, tuzdan ve şekerden uzak belli oranda yenilmesi gereken bir durumdur. Doğru beslenme yaşam tarzı haline getirilmelidir. Sağlıklı yaşam spor ile başlar. Özelliklede sporda günlük yarım saat ile başlayan doğru nefes ile desteklenerek yapılması gereklidir. Spor denildiği zaman akla zor spor aletleri gelmemelidir. Günlük düzenli yürüyüşler ve doğru beslenme ile daha sağlıklı ve formda bir yaşam elde edilir.
Bilinçsiz olarak yapılan diyetler hastalıklara neden olur. Diyette sadece protein ağırlığı değil düzenli bir beslenme programı ile belli aralıklarda kan tahlilleri yapılarak vücudun eksik olan vitaminleri ve ihtiyaçlarıda kontrol altına alınmalıdır.  Vücudun ihtiyacı olan besinler alınmalıdır ve özellikle tek bir besine ağırlık verilerek yapılan diyetler gut hastalığına neden olur ve bununla birlikte vücuda alınmayan diğer vitamin ve mineral eksiklikleride vücudun dengesini bozarak sağlığı ciddi oranda tehtid eder.
Aç kalarak yada öğün azaltarak kilo verilmez. öğün azaltmaları ,öğün atlatılması sağlık için büyük bir tehtid olup hastalıklara davetiye çıkarmak olur. Öğün atlaması veya öğün azaltılması kan şekerinin düşmesine ve bir sonraki öğünde çok fazla yemek yenmesine neden olur. Sağlıklı kilo vermek için diyetisyen desteği alarak vücudun ne kadar kilo vermesi gerektiği araştırılmalıdır. Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri diyetisyene giderek yapılan kan tahlilleri sonucu öğrenip bu doğrultuda diyet listesi hazırlanması çok daha salıklı olur. Şok diyetler yapılarak zayıflama olsaydı şu zaman da obezite sorunu ortadan kalkardı.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica