enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Balonla Zayıflayın!

Balonla Zayıflayın!
A+
A-

Şişmanlık sadece estetik olarak değil altında bir çok sağlık sorunun olabilmesinden korkulması gerektiğini İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nden Opr.Dr. Yasin Peker önemli bir durum olmasından endişe edilmeli ve hekime gidilmesi konusun da uyardı. Şişmanlığın buzdağına benzediğini ve altın da yatan sorunların bulunması gerektiği konusun da açıklama da bulundu. Şişmanlığın yanın da birçok sorunun da gelebileceğini açıklayan ‘Peker’ “şişmanlık, kalp ve damar hastalıkları, tansiyon, şeker, damar sertliği, romatizma, beyin kanaması, safra kesesi taşı, çocuk sahibi olamama gibi problemlere sebep olmaktadır” diyerek şişmanlığın beklemeden tedavi edilmesi gerektiğini açıkladı.

Şişmanlığın hastalıkları birlikte getirmeden çözülmesini vurgulayan Peker kilo vermek için yöntemlerin çok fazla olduğunu ve bu yöntemlerden birinin de mideye balon yerleştirilmesi olduğunu anlattı. Mide besinlerin gittiği ve belli bir müddet orda kaldığı organımızdır ve midenin doygunluğu kişinin tokluk hissine sebep olmaktadır. Midenin büyüklüğü kadar yemek ve doymak hissi bütün insanları mutlu eden büyük sorunlara sebep olabilecek birşeydir. Mide balonu midenin içerisine yerleştirilen içi sıvı ile dolu hareket edebilen küredir.
Peker “balon yer kaplayarak kişinin daha az gıdayla doymasını ve midenin daha geç boşalmasını sağlar. Bu sayede kişinin enerji alımı kısıtlanmakta ve kilo vermesi sağlanmaktadır” açıklamasını yaptı. Bu yöntemin hastaya acı vermeden uygulanan yöntem olduğunu açıkladı.
Bu uygulamanın 18-60 yaş aralığında vücut kitle indeksinin 30 ve üzerinde olanlara ve şişmanlığın sebep olduğu hastalıkların bulunduktan sonra herkese kolaylıkla uygulanabileceğini açıklayan Peker bu yöntemin etki bir yöntem olduğunu da ekledi.
Bu yöntem mideye boğazdan ulaşılıp ve mide içerisinde balonun küre şeklini alana kadar şişirilmesiyle mideye bırakılan anestezi gerektirmeyen bir yöntem olmasından dolayı herkesin uygulayabileceğini ve günlük yaşamlarına dönebileceklerini açıkladı.
Peker Son olarak yöntem ile ilgili bu açıklamayı da yaptı:
“Balonun kaldığı süre içinde ne kadar kilo kaybı olacağı kişiye göre değişmektedir. Ortalama kilo kaybı altı aylık dönem içinde 15-30 kilogram arasında gerçekleşiyor.”
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica