enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşkta Çiftlerin Rolleri Nedir?

Aşkta Çiftlerin Rolleri Nedir?
A+
A-

Aşkta Çiftlerin Rolleri Nedir
Yeni bir ilişki ve yeni sorumluluklar. Başlayan ilişkilerin çoğunun bitme sebebi çiftlerin sorumluluklarını ve ilişkide üzerine düşen rolleri bilmemeleridir. Her şeyi bekar halinde ki gibi sorumsuzca yaşayan ve bir çift olmanın bilincini kavrayamamış olan kişilerin uzun gitmeyen ilişkilerle karşılaşması çok doğaldır. Çiftlerin rollerini sizler için araştırdık.
Sürekli küsmek ilişkiyi en çok yıpratan durumlardan biridir. Elbette her ilişkide kavgada tartışmada olacaktır. Ancak bunun dozunu ayarlayamazsanız ve sürekli çocuklar gibi küsüp uzun süreli mesafeler sokarsanız araya soğukluk olacak ve ilişkiniz içinden çıkılamayan bir hal alacaktır. Bu küslükleri günlerce uzatıp her zaman karşı taraftan adım atmasını beklemek en büyük hatalardan birisidir.
Diğer bir rol ise duygularını açıkça ifade edememek. Çoğu insan bunu yapamaz. Belki karşısında ki kişiden daha çok sever ancak bunu ifade etmekte oldukça zorlanır. Bu durumda çok sorun çıkacağını hatta çıktığını tahmin edebiliyoruz. Ancak bu durumda kavga ve tartışmaya girmek yerine sevgilinize sakin bir konuşma ortamı hazırlayarak teker teker duygularınızı dile getirme oyunu oynayın ve sonucu görün.
Bir sorun olduğu zaman açıkça sorup dile getirmek imalarda bulunmaktan daha iyi olacaktır. Düşünün bir siz olsanız ve sizinle ilgili bir durumu sürekli imalarla söyleyip siz ne olduğunu anlamadan sinirlenseniz? Bu duruma kendiniz düşmek istemiyorsanız aynı duruma sevgilinizi düşürmeyin.
Karşılıklı saygı göstermek kadar önemli bir durum daha yoktur herhalde ilişkilerde. Bir birinizin özel alanlarına işlerine ve arkadaşlarına karışmak ona güvensizlik duyduğunuzu ve saygısızlık yaptığınızı hissettirecektir. Durduk yere sesinizi yükseltmek ters davranışlarda bulunarak saygısızlık yapmak hoş karşılanmaz bir durumdur.
İşi inada sokmak gibi bir duruma kalkışmayın. En uysal olan insanı bile inatçı bir adama çevirebilirsiniz. Bu durum beklenmeyen fiziksel ve psikolojik şiddetlere hakaretlere götürebilir ilişkinizi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica