enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşkın Ömrü Var Mıdır?

Aşkın Ömrü Var Mıdır?
A+
A-

Aşkın Ömrü Var Mıdır
Çoğu yerde aşkın ömrü olduğunu ve belirli sürelerde bittiğini de okumuşsunuzdur. Kimi yerde aşkın birkaç ay sürdüğü, kimi yazılarda yıllarca devam ettiği, kimi yazılarda ise net olarak aşkın 3 yıl ömrünün olduğu yazılmıştır. Aşkın zamanla bitmesiyle sevgi, güven, cinsel ve fiziksel bağlılık gibi farklı şeylere döndüğünü de duyduk. Ancak uzmanların bu konuda ki araştırmalardan sonra önerileri ise aşkın ne zaman biteceğini düşünmek yerine aşkın  tadını ve zevkini çıkararak aşkın süresini uzatmak.
Hiçbir ilişkiden beklentilerimizi ve isteklerimizi bilmeden bir sonuç bekleyemeyiz. Nereye gideceğini bilmeyen bir gemi gibi yola çıkmak o ilişkinin karşınıza çıkan ilk karaya oturması gibi belirsiz olacaktır. Aşkın ömrünün süresi yada onu uzatmak vs.. aslında yapılması gereken tek şey bu ilişkiden ve karşınızda ki kişiden ne bekliyorsunuz.
Evlilik mi ?nasıl bir evlilik? Her şeyi dolu dolu yaşayacağınız ve kafanıza geldiği gibi davranacağınız bir evlilik olabilir. Ya da çok dingin ve sakin bir evlilik olabilir. Bu durumda daha ilişkiye ilk başladığınızda karşınızda ki kişiye düşüncelerinizi aktarmanız gerekiyor ki evlilik istediğiniz zaman senin bana aşkın bitti, sevmiyorsun gibi cümleleri kurmayın.
Sadece ilişki yaşayıp bir birinize bir resmiyetle bağlanmadan aşkın tadını çıkarmak mı? Gezmek tozmak, çılgınlar gibi aşkınızı ve sevginizi yaşamak istiyor olabilirsiniz. Evlilik size çok uzak bir durum olabilir. Bu çok normal. Ancak bunu bir de sevgilinizle paylaşarak düşüncelerini öğrenmenizi tavsiye ederiz.
Bu sebeple uzun ilişkiden ne beklediğimizi iyi bilmek ve eğer istiyorsak ne hissettiğimize gerçekçi bir şekilde bakmak önemlidir. Büyük aşklar evlendikten sonra sihrini koruyamıyor değil, aşk evrim geçiriyor, değişiyor… Ve bu her zaman olumsuz anlamda algılanmamalı” diyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica