Kadın.Net

Aşkın Süresi Var

Aşkın Süresi Var

Aşkın Süresi Var
Aşkın süresi olduğunu biliyor muydunuz? Aslında kişilerin bir birine duyduğu ve adını aşk olarak nitelendirdiği şeyin kalpte değil beyinden yaşandığı çok enteresan olabilir ama bu doğru bir yargı. Yapılan araştırmalar sonucu aşkın kalpte değil beyinde yaşandığı ortaya konuldu. Ve beyinde yaşanan bir olay olduğu içinde belirli bir süre sonra bittiği söylendi.
Evet yıllardır aşk ve kalp aynı cümlede sonsuz kez kullanılmıştır. Aşık olunca kalbin attığını, aşık olunca farklı duygular hissedildiğini ve hepsinin kalpte yaşandığını söyledik durduk. Ancak yapılan araştırmalarda aşkın kalple değil beyinle yaşandığını ve hissettiğiniz duyguların kalpte değil beyinde karşılığının olduğu anlaşıldı.
Her zaman yeni bir aşk olduğunda yaşanan iştah azalması, yemeden içmeden kesilme, nabız artışı, çarpıntı, terleme, titreme, bağırsak hareketleri vs.. durumların yaşanmasını kalbin üstüne attık. Bunları hep kalbimizden dolayı yaşadığımızı düşündük. Ancak böyle değil. Her şey gibi aşkta beyinde başlar, beyinde gelişir ve beyinde biter diyor uzman doktor. Yıllardır süre gelen aşkın simgesi kalbi değiştirmek tabi ki artık çok zordur. Yaşananlar beyinde olur ancak kalbe yansır olay sadece budur.
Kabul edilen bir gerçektir ki insanlar sevdiği kişiyi sürekli düşünürler. Hele de çok bağımlı derecesinde aşık olduğunuzu söylüyorsanız zamanınızın yüzde 85inin sevdiğiniz kişiyi düşünerek geçtiğini biliyor musunuz? Evet bu araştırmalar sonucunda çıkan sonuç ancak şunu da bilmeniz gerekiyor ki ne kadar tutkulu bağımlı bir aşka sahip olursanız olun aşkınızın belirli bir zamanda bitme süresi vardır. Aşk bitmeye başlayınca vücuttaki kimyasalların miktarı da azalmış oluyor. Aşkın bitme süresini ise 12-18 ay arasında değiştiğini söylüyor araştırmacılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica