enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Aşk Hayatındaki Kararsızlıklar

Aşk Hayatındaki Kararsızlıklar
A+
A-

Aşk Hayatındaki Kararsızlıklar
Hayatınız boyunca çoğu kere kararsız kalmışsınızdır. Aşk hayatınızda ne yapacağınızı bilemediğiniz, karar veremediğiniz durumlar olmuştur. Bu durumda hep kendinizi suçlarsınız, kızarsınız. Bu durum daha da kararsızlaştırır sizi ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Kendinizde bir sorun olduğunu düşünürsünüz. İlk yapacağınız şey ise kendinize yakın gördüğünüz arkadaşınız, kardeşiniz vs.. birilerine akıl danışırsınız ve size akıl vermelerini istersiniz. “Sen olsan ne yapardın”, ben bir türlü karar veremiyorum” tarzında sorular sorarak kendinizi avutmaya çalışırsınız. Size verilen akılları bilirsiniz zaten ancak birilerinden duymak iyi gelir. Buna rağmen yine de duyduklarınız sizi tatmin etmeyebilir.
Karar vermek sizi yanlışa düşürmez. Tam tersi kendinizi karar vermek zorunda hissedip başkalarının lafıyla hareket etmek daha çok zora sokar sizi. Şunu asla unutmayın verdiğiniz kararlar sizin hayatınızı yönlendirecektir. Hata bile olsa yaptığınız kendi verdiğiniz kararın hatası olacaktır ve emin olun ki bu durumdan daha az pişmanlık duyacaksınızdır. Başkasına göre yanlış olabilir düşünceniz ancak size göre doğrudur ve bu sizin hayatınızdır. Sizin hayatınız boyunca edindiğiniz deneyimler, sizin gereksinmeleriniz, sizi böyle bir karara itiyor olabilir. Ben böyle istedim, ben sonuçlarına katlandım, ben her türlü duyguyu, aşk, sevinç, korku, umutsuzluk, acı, başarı, güven; evet hepsini yaşadım.
Ne olursa olsun yanlış olsun hata olsun bunun bir yolunu bulabileceğinizi bilmek sizin kendinize olan güveniniz artıracaktır. Kararın kendiniz ait olduğunu hatanın ve sonucunun da sadece size ait olduğunu ve bunun çözümünün olduğunu da bileceksiniz. Bir takım yeni zorluklara çözüm bulmak zorunda kalmanız, bunları mecburen çözmeniz ve başarı sağlamanız gerecek ve bu da sonuçta sizi daha güvenli ve mutlu bir insan yapacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica