enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Asitli İçeceklerin Zararları

Asitli İçeceklerin Zararları
A+
A-

Vücudumuzda asitin oluşturduğu tahribatları gözle görüyor olsaydık kimse bir daha asitli içeceklere el sürmezdi. Özellikle asitin aşırı tüketilmesi durumunda vücudun yüksek oranda hasar almasına neden oluyor. Bir çok hastalıklara neden olan asit vücudun bir çok yerine zarar vermektedir. Kan şekerinin aniden yükselmesine neden olan asitli içecekler diyabet hastalarında risk teşkil eder.
Asitli içecekler
Asitli içeceklerin vücuda verdiği zararlar:
– Asitli içecekler aşırı tüketildiği zaman vücutta kalsiyumun emilimini azaltır ve osteoporoz gibi kemik hastalıklarına yol açar. Kemik hastalıkları vücudun dengesini bozar ve kemikler hasar aldığı zaman tehlikeli durumlar ortaya çıkar.
– Asitli içeceklerin içeriğinde bulunan fruktozlu mısır şurubu aşırı miktarda tüketildiği zaman diyabet hastalarında hızla kan şekerinin yükseklemesine neden olur bu durum diyabet hastaları için tehlikeli olmaktadır.
– Bu gibi asitli içeceklerin raf ömrünün ne kadar uzun olduğuna son kullanma tarihine bakarak anlayabilirsiniz. Raf ömrü uzun olması için içerisine katılan kimyasal katkı maddeleri bir çok hastalığa zemin hazırlar.
– Besin değeri ve hiçbir kalites olmayan gazlı içecekler  enerjisi yoğun ve kalorili içeceklerdir. Besin değeri olmamasıyla beraber vücutta oluşturduğu tahribatta sağlığı tehtid eden maddeler içeriğinde bulunmaktadır.
– Çocukların asitli içecekler tüketmesi ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Yoğun olarak asit içermesi nedeniyle çocukların diş gelişimine ve kemik gelişimine kötü etki eder. Bozuk bir kemil mineralizasyonu ortaya çıkmaktadır.
– Alışkanlık yapması ve sürekli vücudun istemesinin nedeni içeriğindeki kafeinden dolayıdır. Vücutta fazla tüketilmesi için kafein uyarıcı bir maddedir.
– Demir eksikliğinin en büyük sebebi de asitli içeceklerin vücuttaki demir oranını yüksek oranda düşürdüğü belirlnemiştir.
– Böbrek taşı oluşumuna neden olan asitli içecekler fosfat ieçrdiği için bu gibi sağlık sorunlarına da neden olmaktadır.

 – En önemli çağımızın sorunu olan obeziteye ve kronik hastalıklara neden olur. Vücutta fazla miktarda asitli içecekler alınması enerjinin fazla olmasına ve yağ olarak depolanmasına neden olur .
– Obeziteyle mücadelede en başta gelen sorunlardan bir taneside tüketilen asitli içecekler olmaktadır. Asitli içecekler vücudun bir çok hastalığa yakalanmasına neden olur.
– Asitli içeceklerin hayatınızdan çıkarılması zor olmayacaktır asitli içecekler yerine ayran, taze sıkılmış meyve suları hem çok daha sağlıklı hemde daha serinletici olmaktadır.
 
 
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica