enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ara Öğünlere Dikkat..

Ara Öğünlere Dikkat..
A+
A-

Günlük yaşamınızda 3 ara öğün 3 ana öğün şeklinde beslenmelisiniz.Doğru beslenmenin en önemli kuralıdır. Ana öğünlerin düzenli yemeğe özen gösterildiği gibi ara öğünlerde atlanmadan tüketilmelidir. Ara öğünlerdeki en büyük amaç kan şekerini düşürmeden dengede tutarak bir diğer öğüne çok fazla acıkmadan doğru orantıda besin alınmasına neden olunur. Ara öğünler atlandığı takdirde ana öğünlere ulaşmadan kan şekeriniz düşer ve çok acıkırsınız. Bu şekilde acıkmakta yemek yemek için oturduğunuzda normal yiyeceğiniz öğünden çok fazlasını tüketirsiniz. Kan şekeri düşmesiyle vücudun açlık oranı biranda hızla artar.
Ara öğünler
Önemli olan metobolizmayı hızlandırmaya çalışmaktır. Metobolizma sık sık yemek yiyerek hızlanarak kilo vermekde okadar kolay hale gelecektir. Ana öğünlerde tükelilen ağır yemeklerin ardından ara  öğünlerde yenilen abur cuburlar kilo vermenize değil kilo almanıza yardımcı olur. Yağlı ve şekerli besinlerden de uzak durmalısınız. Kan şekerinizin düştüğünü hissetmeye başladığınızda yiyeceğiniz şekerli besin kan şekerinizin aniden yükselerek aniden düşmesine neden olur. Ara öğünlerde hafif besinler almalı kalori bakımından 100-200 kaloriyi geçmemesine özen göstermelisiniz. Ara öğünleri geçiştirmeden meyve sebze gibi karnınızı tok tutacak besin değeri  yüksek kalorisi az gıdalar tüketmelisiniz.
Türkiye’deki oranlar atıştırma gıdalarının piyasasında 3 yılda yüzde 85 büyüme artışı olduğunu gösteriyor. Her yıl büyüyen atıştırma pazarı kişilerin tüketim alışkanlıkları nedeniyle her yıl büyük bir artış gösteriyor. Son dönemde bir çok marka atıştırmalık yeni ürünler sürekli olarak piyasaya sürüyor.  Ara öğünlerde  piyasaya sürülen gıdaları bilinçsizce tüketmek yerine çok daha dikkatli tüketmelisiniz. Üzerinde yazan kalori cetvelini bir gözden geçirmelisiniz en azından atıştırırken ne kadar kalori aldığınızı bilirsiniz. Metobolizma sık sık beslenerek hızlanırken doğru besinler tüketildiği zaman hızlanan  metobolizma kilo vermenize yardımcı olur. Besinleri doğru oranda tüketmekte gereklidir. Ara öğünlerde de ana öğünlerde de mutlaka ölçülü olmalısınız. Doğru beslenme ile sağlıklı yaşam ve sağlıklı kilo vermeniz mümkün olacaktır.
 
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica