enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Andrapoz nedir?

Andrapoz nedir?
A+
A-

Genellikle 45 50 yaşlarında ki erkeklerde görülmeye başlayan ve kadınlarda ki menopozla eş değer görülen erkek hastalığıdır.  Andrapoz 45-50 yaşından itibaren erkeklik hormonu olan testosteron ile yanında böbrek üstü bezinden salgılanan aynı yapıdaki hormonlar devamlı bir düşüş gösterirler.
Andrapozun erkekler üzerindeki beklide en kötü yanı cinsel hayatlarına zarar vermesidir. Bu zaman diliminde erkekte ki cinsel istek ve arzular azalıyorsa daha doğrusu performansı düşüyorsa bu erkekleri bunalıma sokan andrapozun belirtisidir. Yaşam süresi uzamaya başlıyor ancak bu hastalık yüzünden cinsel hayta sorunlar çıkıyor. Buda erkeklerin bunalımlarına neden oluyor. Çoğu erkek andrapozun belirtilerini bilmemektedir. Bu yazıyı okursanız daha bilinçli olacaksınız.
Andrapoz nedir?
Andrapozun ilk belirtisi cinsel isteklerinizde azalma olup, cinsel yaşamınızda düşük performans göstermektir. Erkekleri en çok korkutan belirti ve maddesi de budur zaten. Bununla beraber büyük bir enerji kaybedeceksiniz. Artık eskisi kadar kendinizi güçlü ve enerjik hissetmeyebilirsiniz. Bu da andrapozun belirtilerinden birisidir.
Bununla beraber erkeklerde mutsuzluk ve karamsarlık başlar. tabi ki bunlara cinsel arzuların azalması etkili oluyor. Genel ortalamaya bakıldığı zaman belirli yaş çerçevesinde ki erkeklerde sürekli bir mutsuzluk ve karamsarlık baş gösterir. Ne yaptıklarından ne de çevresinde ki olaylardan zevk alamazlar.
Artık daha çabuk yorulduğunuzu düşünüyor musunuz? Bu dönemde çabuk yorulmalar ve işlerde zorlanmalar ve kalite alınmama gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Mesela spor yapan biriyseniz eğer artık daha fazla zorlanabilirsiniz ya da iş hayatında ki eski hızınızı ve yüksek performansınızı karşılayamayabilirsiniz.
Artık daha fazla uyuma isteğiniz var mı? Mesela akşam yemeklerinden sonra olan uyku gelmesi halsizlik ve uyuşukluk var mı? Bunlarda var diyorsanız evet sizde andrapoz başlangıcı ve belirtileri var demektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica