Kadın.Net

Zayıflamaya Doğal Çözüm: İp Atlamak

Zayıflamaya Doğal Çözüm: İp Atlamak

İp Atlayarak Zayıflayın 
İp atlamak sizin istediğiniz kadar kalori yakacağı gibi kiloda vermeye yardımcı oluyor. Fakat bundan önce bazı kriterler vardır.
–Öncelikle vücudunuzun hormonal dengesinin nasıl olduğu çok önemlidir.
–Yemek yeme sisteminizin dengeli olması çok önemidir.
–Bazı rahatsızlıkların olmaması gerekir (tiroid , insülin problemi ).


Eğer bu gibi rahatsızlıklarınız yoksa ip atlayarak zayıflayabilirsiniz. Vücudunuzda belinizi inceltmek gibi bir isteğiniz olursa, ip atlamakla birlikte bunu destekleyecek hareketler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Zayıflamakla birlikte programınızı kesinlikle çeşitlendirin… Doktorunuza danışın, herhangi bir hastalığınızın olması durumunda bu program size iyi gelmeyebilir. Aynı zamanda direnç egzersizleriyle bunu biraz destekleyin…
Egzersizlerden Biri

Egzersizlerden Biri


İp Atlamak Boy Uzatır mı ?
İp atlamaktan önce spor kişide boy uzamasına yardımcı olan etmenlerden biridir. Ama asıl etken sizin genetik mirasınız ve vücudunuzun hormonal dengesidir. Eğer bunların hepsi normal boyutlardaysa ip atlamak en iyi boy uzamasını destekleyen aktivelerden biridir. Çocuklarda 25 yaşına kadar dengeli alınan çinko boy uzamasını destekler.
Çocuklarda İp Atlama
Eğer çocuğunuzun boy uzama gibi bir sıkıntısı varsa, bunu ilk önce doktorunuzla görüşün. Doktorunuzun vereceği tavsiyeler üzerine, belli bir spor branşına yönlendirilmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Gelişim çağındaki çocuğun, yapacağı her aktivite onun sadece boy uzamasını değil, bedensel olarak gelişiminin koordinasyonunun gelişmesi, bu da doğal olarak ileriye doğru obezite riskini minimize etmesine yarayacaktır.
Çocuklarda Obezite

Çocuklarda Obezite


Çocuklarda Boy Uzamasını Sağlayan Sporlar

İp Atlamak Hangi Kasları Çalıştırır?
İp atlamak vücuttaki nerdeyse bütün işlevsel kasları çalıştırır. Daha çok bacak ve karın kaslarınızı daha çok çalıştırır. Karın kasları vücudun denge kas grubu olduğu için karın kaslarını çok aktif çalıştıracaktır. Bacak kaslarını ve alt bacak kaslarını çalıştıracaktır. Bunun yanında kollarınızı, statik çalıştığı için omuz başlarınızı, sırtınızı dik durmanızı gerektiği için çalıştıracaktır. Tabiki ip atlamak bütün kasları çalıştırdığını düşünerek sadece ip atlayarak bir egzersiz programı tavsiye edilmez. Hiçbir zaman tek yöntem sizin antrenmanıza etkili olmayacaktır. Direnç egzersizleriyle desteklenmeniz önerilir.
İp Atlama
İp Atlama Teknikleri
İp Atlama Teknikleri

İp Atlama Teknikleri

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica