Kadın.Net

Yaz Geliyor…

Yaz Geliyor…

Yaz mevsiminin gelmesi ile saçlarınızın sağlığını koruması için yoğun bir çaba gösterme zamanınız geldi. Yaz mevsiminde saçlar ayrı bir özen ister. Peki yaz mevsiminde saç bakımı için neler yapılabilir? Bu yazımızda saçlarınızı nasıl koruyacağınıza, yaza nasıl hazırlayacağınıza dair püf noktalar vereceğiz.
Yaz mevsiminde güneşin etkisi ile saç renginiz açılır ve yaz rüzgarlarının etkisi ile de saçlarınız kurur. Güneş ışınlarının kuvvetli gelmesi ile yoğun sıcağın etkisi ile nem saç diplerine zarar verir. Akabinde saç kırıkları ve saç dökülmesi sorunu ortaya çıkar. Yaz mevsiminde bunun önüne geçebilmek için kışın kullandığınız şampuanınızı değiştirin. 3 haftada bir defa saç uçlarınızdan 1 cm lik bir kesim yaptırın. Bu saç kırıklarının boyunun uzamasını engeller. Saçlarınız yaz mevsiminin etkisiyle zaten normalden fazla elektiriklenecektir. Bunu artırmamak için fön, maşa gibi saç şekillendirici yöntemleri olabildiğince az kullanın. Saçları güneş ışınlarından koruyan saç kremleri, saç losyonları satılıyor bu ürünleri sabah evden çıkarken mutlaka saçlarınıza sürün. Yediğiniz besinlere dikkat edin. Özellikli tuz tüketimi ne kadar azaltırsanız yaz mevsiminde saçlarınızın o kadar sağlıklı olmasını sağlarsınız. Kış mevsiminde ayda bir defa uygulasanız dahi yeterli olan saç bakım kürlerini, yaz mevsiminde haftada bir kez yapmaya başlayın. Tuzlu deniz suyu, klorlu havuz suyu saçlarınızı yaz mevsiminde mahvedici özelliğe sahiptir. Bu yüzden denizden ve havuzdan çıktıktan sonra önce bol bol ılık su ile durulayın ki saçınızdaki deniz tuzu ve havuz kloru yok olsun. Ardından nemlendirici şampuanlar kullanın. Saçlarınıza röfle attırmak veya saç renginizi açmak istiyorsanız bunu yaz mevsimine girmeden kış sonu ilkbahar başı yapın. Zira saç rengi açmak ve röfle zaten yoğun kimyasal ürünler içeridği için saçınızı yeterince yıpratır. Üzerine denizin tuzlu suyu, havuzun klorlu suyu birde yakıcı yaz güneşi eklenirse permalı saçlar, röfleli saçlar, rengi açılmış saçlar tamamen cansız, sağlıksız, kuru, yıpranmış saçlara dönüşür. Bu sebeple yapılanın tam aksine yaza girmeden saçlarınızın rengini değiştirin ve yaz boyunca mümkünse saç boyası dahi kullanmayın. Yaz boyunca her 3 haftada bir saç serumu kullanmaya özen gösterin. Zira yaz mevsiminin saçlara verdiği zararları en iyi saç serumları önler.

Yaz geliyor ve kış boyunca kırık tamiri yaptığınız saçlarınız yazın güneşinden denizin tuzundan etkilenme zamanına yaklaştı demek her ne yaparsak yapalım kendimizi o denizden tuzdan güneşten alamıyoruz napalım seviyoruz değilmi 🙂
Aman zaara verecek diye eve mi kapanalım en  çok gezilecek vakitte evdemi oturalım ..  Hayır buna gerek yok sadece bir kaç önlem alırsak gölgeli yerleri tercih edip saçlarımıza vitamin deposu yaparsak bu gibi sorunlardan kurtulmuş oluruz. Bir kaç tavsiyeye dikkat edin ve önlem alın sonra da bırakın yazın akışına…

Maske 1

Gül suyunun mucizevi etkisi çağlar boyu sürmüştür ve sürmektedir. Saçınıza banyodan sonra gül suyu dökebilirsiniz.

 

Maske2

Sirke saçınızda muhteşem bir parlaklık oluşturacaktır kokusundan korkmayın ve saçınızın en son durulama esnasında saçınıza dökün.

 

Maske3

Papatya suyunu kaynatın ve saçınıza banyo suyundan sonra durulama için dökün saça canlılık verecektir.

 

Maske4

Muhteşem bir saç bakımı yazıyorum ceviz kabuklarını kaynatın ve suyu ile saçlarınız yıkayın hafta bir uygulayın ve saçınızdaki muhteşem değişimi fark edin.

Saç Maskeleri, Saç Bakımları

 

Maske5

Lavanta bitkisini kaynatın ve kaynatılmış papatya suyuna katın saçlarınızı durulayın saçlardaki canlılığa şaşıracaksınız.

 

Saç Bakımları, Saç Maskeleri, Saç Bakım Kürleri

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica