enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Uzun Saçlar İçin Modeller

Uzun Saçlar İçin Modeller

Uzun saçlar için modeller arasında genelde ya düz fönlü saçlar yada maşa atılmış saçlar dikkat çekiyor. Ancak uzun saç modellerinden birine karar verirken öncelikle hangi ortama gidecekseniz onu göz önünde bulundurun ve ona göre bir saç modeli seçin. Örneğin iş kadını iseniz ve uzun saça sahipseniz, asla fön çektirmeden işe gitmeyin. Gün içinde saçlarınız zaten formunu kaybedeceği için fön çektirmezseniz dağınık, bakımsız bir saç görünümü ortaya çıkar. Küçük ince maşalı saç ise daha çok düğün, parti saç modeli olduğu için günlük hayat içinde, iş hayatı içinde abartılı bir saç modeli olur. Bu sebeple gün içinde düz fön çekilmiş uzun saçları önlerden toplayarak yada saç bandı şeklinde saç örgüsü yaptırarak kullanabilirsiniz.

Uzun saçlar çok yönlüdür. Farklı teknikler kullanılarak çok çe­şitli saç stilleri elde edilebilir. Dalgalı, kıvırcık, düz olabilir ve­ya doğal bir şekilde açık bırakılabilir.

Saç spreyi uygulandıktan sonra saç, büyük bigudilere sarılmıştır. Kuruduktan sonra saç, tek bir yöne doğru taranmış ve kulağın yanından çıkartılan zarif bir bukleyle birlikte yumuşak dalgaların düşmesine izin verilmiştir.

Düz saçın uçları İlgi çekici bir görünüm için kazandırılmıştır. Daha sonra şampuan ve nemlendirici uygulanıp doğal olarak kurumaya bırakılmıştır.

A Bitkisel boya, saça derinlik kazandırır ve saçın daha kalın görünmesini sağlar. Saç, burada f önle basit bir şekilde kurutulmuştur.

A Yumuşak ve hafif dalgalar maşa ile artırılmış ve daha sonra hafifçe taranmıştır. Parlaklık veren sprey ile saç şekli tamamlanmıştır.

A Kabaca kurutulan saça sprey uygulanmış ve daha sonra ısıtılmış bigudilere sarılmıştır. Saç, son olarak yumuşak dalgalar verilecek şekilde hafifçe taranmıştır.

A Bu saç stili maşa yardımıyla elde edilmiştir.

Kalın saç modelleri

Kalın saç yanlarda katlı kesilmiş ve 60’ların bu görüntüsünü elde edebilmek için kalın perçemler kullanılmıştır. Saç, f önle düzgün bir şekilde veya doğal hâline bırakılarak kurutulabilir.

A Şekillendirici krem, temiz saça uygulanmış ve daha sonra sıcak bigudilerle sarılmıştır. Saç tamamen kuruduğunda bigudiler çıkartılmış ve saç, diplere biraz daha dolgunluk verebilmek için arkaya doğru taranmıştır.

Doğal dalgalı uzun saçlar

Doğal olarak dalgalı olan saç, hafif katlı kesilmiş ve daha sonra büyük bigudilerle sarılmıştır. Dalga ve kıvrım hareketleri vermek için kuruduktan sonra hafifçe taranmıştır.

Kalın katlı bir kesim

Kalın katlı bir kesim, diplere sprey sıkılıp hafifçe arkaya doğru taranarak şekillendirilmiştir. Üst katlar kabartılarak taranabilir.

Uzun saçlar için daha gösterişli öneriler

Uzun saçlar için daha gösterişli öneriler

Uzun bir saça sahip olmanın en önemli noktalarından biri, iyi bir bakım sağlayarak parlak ve canlı bir biçimde kalmasını sağlamaktır.

Saç, sprey sıkıldıktan sonra bigudilerle sarılmıştır. Kuruduktan sonra, dalgaları yumuşatmak için geniş uçlu bir fırça  kullanılmıştır.

Düz saç uçlardan eşit bir biçimde kesilmiş ve ortadan ayrılarak şekillendirilmiştir.

Saça ayrı bir hava vermek için, bir taraf öne doğru kaldırılmış ve sprey sıkılmıştır. Saçların geri kalanı da parmak uçlarıyla hafifçe kabartılmıştır.

Tek bir saç, farklı modeller

Aşağıdaki stiller, orta boyda bir saça ne kadar çok farklı model uygulanabileceğini göstermektedir.

Tek bir saç, farklı modeller

A1 Bigudilerle yumuşak dalgalar elde edilmiştir.

A2 Saçın tamamında maşa kullanılmış, saçın üst  kısımları toplanırken alttaki  kıvırcık larserbest bırakılmıştır.

A 3 Saça kıvrımlar verildikten  sonra dikkatlice ayrılarak iki  yandan toplanmıştır.

A4  Saç tepede toplanmıştır.  Altta ayrılan bir miktar saç serbest bırakılmıştır.

A5 Her iki yandan bir kısım saç Örgü yapılmış ve geri kalan saç serbest bırakılmıştır.

Özel Günler İçin Saç Modelleri

Uzun saç her ne kadar görünüş olarak çok şık olsa ve son yıllarda çok moda olsa da güzel uzun saçlar için doğru saç modellerini seçmelisiniz. Genel olarak uzun saçlar için bilinen modeller topuz modeli, balıksırtı saç örgüsü, taç örgü modeli, at kuyruğu, saç bandı örgüsü modeli tercih edilir. Uzun saçlara model verirken hangi mekana hangi ortama gidecekseniz ona göre bir model seçmelisiniz. Örneğin günlük hayatta veya okula giderken uzun saçlar saç bandı şeklinde örgü modeli kullanabilirsiniz. Gece dışarı çıkıyorsanız uzun saçlara maşa atabilir veya düz fön çekecekseniz parlak taşlı bir taç kullanabilirsiniz. Uzun saçlar hacim olarak ağır olduğu için hangi modeli kullanırsanız kullanın daha çabuk bozulur. Bu sebeple uzun saçlar son şeklini aldıktan sonra mutlaka sert saç spreylerinden kullanmalısınız.

Uzun Saçlar ve Özel Günler

Bu stiller, uzun saçlarınızı parti veya özel bir etkinlik için değiştirmek istediğinizde size ilham verecektir.

Saç, tepede büyük bir at kuyruğu hâlinde toplanmış ve daha sonra kıvrımlar verilen bölümlere ayrılmıştır. Eğer saçınız bu stil için yeteri kadar uzun değilse postiş kullanabilirsiniz.

Canlı sarı ve bakır tonları saça parlaklık katar. Arkadaki saç, yüksek bir at kuyruğu ile sağlam bir biçimde toplanmıştır. Saç daha sonra bölümlere ayrılıp kıvrımlar hâlinde tutturulmuştur. Ön bölümdeki saç da hafif bir dalgayla arka bölüme eklenmiştir.

A Son derece kıvırcık olan saçlar, arkada toplanmış ve firketelerle tutturulmuştur. Çekici bir görüntü için lülelerin yanlardan düşmesine izin verilmiştir.

A1 Uzun saç yukarıda toplanmıştır; bu saçın özelliği, dağınık bir görüntü vermesiyle birlikte yüzün etrafına düşen yumuşak dalgalardır.

A2 Bu stilin, temelini yukarıda toplanan at kuyruğu oluşturur. Saç, daha sonra kıvrımlar oluşturularak tel tokalarla tutturulmuştur. Son olarak perçemler tek bir tarafa taranmıştır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica