Kadın.Net

Siyah Saçlar

Siyah Saçlar

SİYAH SAÇ BAKIMI …
Siyah saçların bir çok farklı tonu var. Eğer kendi saçınız siyah değilse ve saçınızı siyaha boyamak istiyorsanız, uzman bir kuaföre giderek yardım almalısınız. Zira siyah saç her alana eşit şekilde dağılmayabilir. İlk önce ten renginizi ve göz renginizi dikkate alarak siyah saçın size yakışıp yakışmayacağına karar verin. Zira bazı kişilerde siyah saç kişiyi olduğundan daha sert bir görünüme sokabilir. Saçınızı siyaha boyamak istediğinizde kaliteli bir boya kullanmanız gerekir. Zira bazı boyalar bir kaç yıkama ile hızla aktığı için saçınızın bir bölümü siyah bir bölümü daha açık kalabilir.
Bunun yanında saçınızı siyaha boyatırken iyi düşünün. Çünkü siyah saçı sonradan beğenmez ve rengini açmak isterseniz, siyah saçı açmak çok zordur. Siyah saçın rengini açmak için siyah saç boyasını akıtmak gerekir ve buda güçlü kimyasallarla olacağı için saçı çok yıpratır. Bunun yanında siyah saç bakımı için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güneş ışığından saçları korumaktır. Güneş ışınları siyah saçın pigmentlerin rengi açılır ve renk yoğunluğu hızla azalır. Bu sebeple güneşe çıkarken siyah saçların üzerine koruyucu saç spreyi sıkmak veya şapka takmak faydalı olur.Siyah saçlar genelde mat bir görünümdedir. Bunu yok edip, parlak siyah saçlara sahip olmak isterseniz saç parlatmak için özel saç bakım yağlarını haftada bir veya iki haftada bir kullanabilirsiniz. Ayrıca saç serumlarını ayda bir kes saçın diplerinden uçlarına doğru sürmeniz çok faydalı olur.

Siyah saçlar asalettir.
Siyah renklerin saç bakımı diğer renklere göre en kolaydır, yıpranma diğer saçlara göre daha azdır. Eğer boya işleminde ilk olarak diplere sürüp biraz bekletip sonra uçlara sürüyorsanız saçlarınız hiç yıpranmaz. Kaliteli şampuan kullanımı saçlarınızı parlamasına yardımcı olacaktır, yıkadıktan sonra sürülen kremler de kolay açılmasını sağlar. Aktarcılarda bulunan zeytinyağı, defne yağı ve susam yağını karıştırarak haftada 1 kez uygulanması sağlıklı saçlarınızın olmasına sebeptir. Sarı saçlar bu bakımın daha fazlasını yapması gerekir.
Düzenli olarak kremli tarandığında siyah saçlar da diğer renklere göre çok fazla kırılma olmaz 6 ayda bir uçlarından aldırmak yeterlidir.

Siyah Saç, Siyah Saçlar

SİYAH SAÇTAKİ BEYAZLAR …
En büyük yanlış saçlarda çıkan beyaz telleri koparmaktır, inanışa göre bir tel koparılması yerine iki tel çıkmasına sebeptir ve kanıtlanmıştır .
Saçınızda beyaz varsa tamamını boyamanıza gerek yok. Röfle tekniği ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.
Beyazların olduğu bölümünün bir tutamını alarak siyah boyayı sürüp folyo ile sarın daha sonra yıkama işlemini yapın saçlarınızın tamamını boyamakla uğraşmamış olursunuz, hem de naturel görünüm sağlarsınız … Saçınıza bu röfle işlemini uygularsanız , saçınızın komplesine kimyasalla zarar vermemiş olursunuz.Bu işlemi yenilemek için 4 ay yeterlidir..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. aslı dedi ki:

    ben katkısız keratin kullanıyorum saçlarıma hızlı uzamasında da etkili

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica