enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sevgilinin Ailesiyle Tanışacaklara 4 Önemli Uyarı

Sevgilinin Ailesiyle Tanışacaklara 4 Önemli Uyarı

Hayatınızın aşkını buldunuz. Onun sizin için doğru insan olduğuna inancınız tam. Dünyada sadece ikiniz var gibi hissediyorsunuz. Ancak o da ne? İşler ciddileşmeye başladı ve bu sizin tam da istediğiniz şey olsa da artık dünya ikinizden ibaret değil. Evet, bir ilişkinin sınandığı ilk duruşma olarak erkek arkadaşın ailesiyle tanışmak zamanı geldi çattı. Hemen o kadar korkmayın. Sizi kendi evlatlarından çok sevmelerini sağlayacak birkaç tüyo sayesinde zafer sizin olabilir.

“Çocuğunuza Talibim, Beni İşe Alın”


Aşık olmak kadar güzel başka bir şey yok bu dünyada. Yalnız olanlar için hayat ne kadar tatsız olsa da sevgilisi olanların da karşılaştıkları sınavlar bazen korkutucu olabiliyor. Sevgilinizin ailesi ile tanışma da bunlardan en korkutucu olanı. Başta sahip olduğunuz heyecan zamanla yerini endişeye bırakacak ki bu da gayet normal.
Kendinizi iş görüşmesine gitmiş gibi hissedin. Bu insanlar sizi ekiplerine neden alsınlar? Tabi iş hayatında kendinizi pazarlarken bonkör olabilirsiniz; ama burada samimiyet daha ön planda olmalı. sevgilinin ailesiyle tanışmada ne konuşulur bilmiyorsanız, kendinizi anlatmak yerine onların sorularına cevap vermek ve mütavazı bir tavır takınmak artı puan kazandıracaktır.

Sizin Puanınızı İlk 3 Dakikada Verecekler

Nasıl siz ilk tanıştığınız insanları ilk an kıyafetleri ile ölçüyorsanız, bunu size de yapacaklarını bilin. Günlük giyim tarzınıza uygun olmasa bile makyaj anlamında sade, ölçülü ve tertipli görünmelisiniz. Bir kot pantolon ve tişört ile de çıkabilirsiniz karşılarına. Tabi akşam yemeğine çağırıyorlarsa biraz daha özenli giyinmekte fayda var. Ama önemli olan giydiğiniz kıyafetin ütülü, temiz ve uyumlu olması.
Dekolte kıyafetlerden, aşırı takı ve aksesuarlardan kaçının. Dikkat çeken renkler veya salaş bir giyim tarzı tanımadığınız ve sizle arasında kuşak farklı olan insanlarda nasıl bir izlenim uyandırır bilemezsiniz.

Samimiyetsiz Samimiyetten Uzak Durun

Kendi ebeveynleriniz ile samimi sohbetler içinde olabilirsiniz; ancak sevgilinizin ailesi ile yakınlık kuracağım derken laubali durumuna düşmemek adına ölçülü olun. Karşınızdaki insanlar sizden yaşça büyük olacaklar, saygı bu durumda önem taşıyor. Sevgilinin ailesiyle tanışırken nasıl davranmalıyım derseniz de Siz diye hitap etmek, hal hatır sormak, bacaklarınız kapalı ve düzgün bir pozisyonda oturmak önemli. Kullanacağınız kelimeleri seçmekte zorlanacağınıza inanıyorsanız, sohbete kısa cümlelerle eşlik etmeniz de faydalı olabilir.
Heyacanlı olmanız çok normal ve bu durum onların hoşuna bile gidebilir. Bu sebeple heyecanınızı gizlemek için fazla rahat(mış) gibi davranıp olumsuz düşüncelere malzeme olmayın, deriz. Bir diğer husus da sevgiliniz ile mümkün mertebe fiziksel temas kurmayın. Lavaboyu tarif ederken beline dokunup yönlendirmeniz bile annelerin gözünden kaçmaz.

Nazik Olun ve Sadece Onlarla İlgilenin

Tüm ebeveynlerin çocuklarında hoş karşılamadıkları bir özellik vardır; telefonları ile oynamaları. Telefonunuz çalsa bile özür dileyerek elinizi uzatın. Bu onlara gösterdiğiniz saygının bir işareti olacaktır. Mümkünse internetinizi kapatıp gidin. Sosyal medyada takılırken bir an nerde olduğunuzu unutup insanların şaşkın bakışları altında kalabilirsiniz.
Sevgilinize, evlerine, aile yaşamlarına dair olumlu sözler sarfedin. Sevgilinizden gitmeden bazı tüyolar alın. Bunlar üzerinden abartı iltifatlara kaçmayacak sözler sarfedin, soru sorun. Sevgilinizin iyi huylarını laf aralarına sıkıştırın ki sizin ona değer verdiğinizi de bilsinler. Son bir tüyo verelim. Evlerine giderken küçük bir hediye alıp gitmek de annenin gönlünü kazanmanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki sevgilinizin ailesinde kadınların sözleri daha etkili olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica