Kadın.Net

Bölgesel İncelme: Lazer Lipoliz

Bölgesel İncelme: Lazer Lipoliz

Çeşitli nedenlerden dolayı alınan kilolar ve kilo almaktan kaynaklı olan yağlar, kadınların muzdarip olduğu konuların başında yer almaktadır. Bazı kadınların kilo alma sebepleri genetik faktörlü bazı kadınların dikkatli beslenmemesi ya da yaşanılan hamilelik sürecinden kaynaklı olabilmektedir. Bu sebepler insanın fiziksel özelliğinin değişmesine, bölgesel kalınlaşmaya yol açmaktadır. sağlık ve estetik cerrahinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan Lazer Lipoliz ile artık daha ince bir bele sahip olmak ve basenlerden kurtulmak hayal olmamaktadır.
Lazer Lipoliz nedir

En Sık Tercih Edilen Yöntem

Geliştirilen sağlık hizmetleri ile Lazer Lipoliz işlemi yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde birçok kadının tercih ettiği bu yöntem ile birlikte, alınan kilodan kaynaklı yağlardan kurtulmak artık mümkündür. Peki, nedir bu yöntem ve nasıl yapılmaktadır?

Lazer Lipoliz Özellikleri

Lazer Lipoliz nasıl yapılır
Öncelikle bu işlemin yapıldığı merkezlere gidip ön bilgi almak iyi bir cerrahla konuşmak faydalı olacaktır. Çünkü yapılan her estetik müdahalede olduğu gibi bu işlemde de insan vüduna yönelik yakın bir temas olmaktadır. Lazer Lipoliz işlemi bilinen Liposuction’dan farklı bir işlemdir. En önemli farkı daha modern bir işlem olmasıdır. Bir diğer farkı ise liposuction işlemi yapılırken bölgeden alınan yağlar eritilmeden dışarı aktarılırken lazer lipoliz yöntemi ile yağlar eritilerek vücuttan uzaklaştırılmaktadır.Kadınların sorun yaşadığı bel bölgesindeki yağlar ve basenlerin eritilmesi için bulunan bu yöntemle selülitlerden kurtulmakta mümkündür.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Lazer Lipoliz özellikleri
Yapılan bu işlemin uygulaması müdahale edilecek bölge ve büyüklüğe göre değişmektedir. Estetik cerrahları, ona göre lokal anestezi ya da genel anestezi önermektedirler. Daha sonra işlem yapılacak bölge ve anestezi türü belirlenerek hastanın kurtulmak istediği yağlar için müdahale başlamaktadır. Kadınların merak ettiği “Ağrısı çok olur mu ya da olacak mı?” en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Yapılan işlemin herhangi bir ağrısı olmamaktadır. Sadece hastanın geçirdiği müdahalenin büyüklüğü veya küçüklüğüne göre bir gün hastanede bekletilmektedir. İşlem sonrası bazı bölgelerde morluklar oluşur ve bu morluklar da en fazla bir hafta içerisinde geçmektedir. Bel bölgesinden Lazer Lipoliz gören hastalara da korse giymeleri önerilmektedir.
Gittikçe yayılmaya başlayan ve en kolay yağ eritme yöntemi olan Lazer lipoliz, kadınlar tarafından ilgi görmeye başlamıştır. Uzmanların bu yöntemin herhangi bir zararının olmadığını belirtmesi de daha da revaç göreceğinin bir göstergesi olmuştur.

0/5 (0 Reviews)
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica