enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kaş kaldırma estetiği

Kaş kaldırma estetiği

Kaşlar yüz bölgesindeki mühim noktalardan biridir. Zira bakışlarınızı, mimiklerinizi yüz ifadesini direk etkileyen ve yönlendiren bir noktadır kaşlar. Kaşlardaki farklılıklar kişiyi sinirli, üzgün, yorgun, şaşkın bir ifade ortaya çıkarır. Kaşlarda meydana gelen sarkmalar, göz kapağına baskı yaparak kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir.
İdeal bir kaş diye bir ifade yoktur. Çünkü herkesin yüz ifadesi farklıdır. Kaşı, gözü, burnu, elmacık kemiklerinin birbirleriyle olan uyumu farklıdır. Bazı yüzlerde kaşlar ne kadar kalkık olursa o kadar güzel olursa, bazı yüzlerde kalkık kaşlar kişinin yüzüne kötü bir görüntü verir. Kaş kaldırarak kaşı yüze en yakışacak şekle sokmak için uygulanan yöntemler, kaşı almak, kalıcı kaş makyajı, kaş dövmesi, botox uygulaması, askı ile kaş kaldırmak, ameliyat ile kaş kaldırmak gibi metotlar sayılabilir.
kas kaldirma
Kaş almak ve kalıcı makyaj:
Kaşlar alınır ve bir seviyeye kadar kaldırılarak şekil verilir. Kalıcı makyaj kullanılarak yeni bir kaş şekli ile kaldırabilir. Fakat kalıcı makyaj bir ömür boyu kullanılacak bir yöntem olduğu için iyi düşünüp öyle karar vermek gerekir. Zira kalıcı makyaj bütün dövmelere göre daha zor silinen bir yöntemdir.
Botox:
Botox doğru uygulanırsa kaşların dış bölümlerini havaya kaldırabilir ve ortaya çok güzel sonuçlar çıkarabilir. Botox, yüz bölgesindeki mimik kaslarını geçici bir süre için fonksiyonlarını kaybetmesini sağlar. Kaş bölgesine uygulanacak botox için önce bölgeye buz konur ve ağrısız biçimde uygulanır. Söz konusu etki 3-4 gün içinde belirmeye başlar ve ortama bir hafta ile 10 gün içinde netleşir. Botoc ile kaldırılan kaşlar 5-6 ay sonra tekrar eski hale bürünür. Botox ile kaş kaldırma aşamasından sonra ilk bir kaç gün morarma, şişlik olabilir ama geçici bir durumdur bu. Botox ile kaş kaldırmanın hemen ardından iş hayatınıza dönebilirsiniz.
Askı ile kaş kaldırmak:
Askı ile kaş kaldırma oldukça kolay ve hızlı uygulanabilen bir metotdur. Lokal anestezi uygulanarak yapılır ve saçın içinden girilerek kaş üzerinden 2-3 mm lik kesi açılır. Bu kesilerden erimeyen ipler geçirilir ve kaşlar böylece kaldırılır. Etki süresi ise 1 ila 2 yıl kadardır. Askı ile kaşlar kaldırılınca hemen işinize dönebilirsiniz.
Ameliyat ile kaş kaldırmak
Ameliyat ile kaş kaldırmak tek başına yapılabildiği gibi yüz germe ameliyatı esnasında da yapılabilir. Tek başına sadece kaş kaldırmak için ameliyat yapılıyorsa lokal anestezi yapılır. Ameliyat izi saç içinde kalacağı için asla ameliyat izi sorunu olmaz. Son derece başarılı sonuçlar elde edilir ve uzun süre kalıcılığını korur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica