Kadın.Net

Çene Ucu Estetik Ameliyatı

Çene Ucu Estetik Ameliyatı

Çene ucu estetik ameliyatı, tıpkı burun gibi yüz ifadesini etkileyen en önemli yapılardan biri olup, yüzün diğer yapılarıyla bir uyum içinde olması gerekir. Profiloplasti adı verilen yöntemle çene ucu estetik ameliyatı genelde burun ameliyatı ile birlikte yapılabildiği gibi tek başına da yapılabilir. Yüze yan profil açısından bakıldığında, çene ucu burnun gerisinde kalıyorsa, estetik burun ameliyatı esnasında çene ucuna bir protez yerleştirilir ve böylece çene, burun, yüz orantısı sağlanmış olur. Ameliyatta yerleştirilen bu protez kişinin gıdı probleminide ortadan kaldırmış olur. Yalnız çene ucu estetik ameliyatı, diş dizilimi ve ağız kapanışı normal olan kişilere yapılır. Çene ucu estetik ameliyatı oldukça kolay bir operasyon olup, yüz estetiğinde dikkat çekici düzelme ve genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.
cene_ucu_estetigi
Çene ucu estetik ameliyatı olmadan önce doktorunuzla ön görüşme yaparsınız ve bu görüşmede çeneniz ile ilgili şikayetlerinizi bildir, ameliyat sonrası nasıl bir sonuç elde etmek istediğinizi belirtirsiniz.
Doktorunuz çenenizin bir kaç farklı açıdan resimlerini çeker ve estetik ameliyat sonrası ortaya çıkacak muhtemel çene görüntüsünü bilgisayarda özel programlarla hazırlayarak size gösterir.
Ardından doktorunuzla birlikte ameliyat günü için karar verirsiniz.
Doktorunuza sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa mutlak bunları bildirmelisiniz. Zira bazı kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat öncesinde ve sonrasında bir süre kullanılmaması gerekir. Doktorunuz hastalığınız ve ilaçlarınızın kullanımı, kesilmesi hakkında en doğru bilgiyi size verecektir.
Sigara içiyorsanız mutlaka ameliyat öncesi ve sonrası bir süre sigaradan uzak durmanız gerekir. Zira sigara özellikle ameliyat sonrası hücrelerin kendini yenilemesini yavaşlatır ve iyileşme süreciniz uzar.
Ameliyat saatinden 6 saat önce hiç bir yememeli ve içmemelisiniz.
Ameliyata gelirken saç jölesi, makyaj ürünleri, parfüm gibi ürünler kullanmamalı, takı takmamalı ve rahat giysiler giymelisiniz.
Estetik çene ucu ameliyatında kullanılan çene protezi ağız içinde ya da çene altından ufak bir kesi ile girilerek yerleştirilir.
Sizin durumunuza göre doktorunuz lokal anestezi veya lokal anestezi yöntemini tercih eder.
Ortalama 1 saat süren çene ucu estetik ameliyatı ardından hastanede kalmadan, aynı gün taburcu olabilirsiniz.
Ameliyat sonrası çenenizde hafif oranda bir şilik olabilir ama bu normal bir durumdur ve birkaç günde geçer.
Protez ağız içinden girilerek yerleştirilmiş ise ameliyat izi kalmaz. Ameliyat sonrası ilk 1 hafta sıvı gıdalar tüketilmesi ve gargara yapılması söylenir.
Genelde 1 hafta sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz.
En geç 1 ay sonra çene ucu estetik ameliyatının tam sonucunu yüzünüzde net olarak görebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica