enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Botoks Mucizesi

Botoks Mucizesi

Botoks botox nedir

Botoks botox anaerobik bir tür bakteri olan clostridium botulinum dan üretilmiş nörotoksindir. Genelde yüz estetiğinde kırışıklık tedavisi için kullanılan botoks, aynı zamanda terleme önleyici tedavi yöntemi, göz tikleri önleyici, şaşılık tedavisi için olarak da kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde çoğunlukla estetik amaçlı yaptırılmaktadır.

Botoks nasıl uygulanır

Kozmetik amaçlı kullanılan botoks doğru ve güvenilir bir merkezde, uzman kişiler tarafından yapıldığında son derece kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botoks çok ufak ince uçlu iğne ile yüzün belli noktalarına enjekte edilir. Botox şeffaf bir madde görünümlü, serum fizyolojik ile sulandırılan bir yapıda hazırlanır. Sulandırma işlemini uygulama yapan doktor belirler. Genelde 2.5 ml serum fizyolojik sulandırma yeterli olmaktadır. Zira fazla oranda çözücü kullanılırsa botoks maddesi yan kaslara ulaşarak istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Botoks acı, ağrı verir mi

Botoks acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemidir. Kişiler botoks işlemi sırasında sinek ısırığı kadar bir etki hisseder. Herhangi bir anestezi veya uyutma işlemi gerektirmeyen botox işlemi kısa sürede tamamlanır ve kişi işlem sonrasında da herhangi bir acı veya ağrı duymadan günlük yaşamına dönülüyor.

Botox uygulandığı bölgeyi felç eder mi ?

Botoks maddesi enjekte edilen bölgedeki kaslara sinirler vasıtasıyla kasılma yetisini bloke eder ve geçici bir süre bölgede kasların kasılmasını engeller. Sonuç itibariyle botoks kesinlikle uygulandığı bölgede felç etkisi göstermez.

Botoks ne kadar sürede uygulanır ve etkisi ne kadar sürer

Botoks uygulaması son derece kolay olan ve ortalama 5 dakika süren bir yöntemdir. Botoks ile istenilen sonuç ortalama 1 hafta içinde elde edilir. Ortalama 6 ay da botoks etkisi devam eder. Ancak 6 aydan sonra botoks yavaş yavaş etkinliğini yitirir. Lakin arzu edilirse tekrar botoks yapılabilir.

Botoks nerelere uygulanabilir

Botoks çoğunlukla alın bölgesindeki kırışıklıkları, çizgiler için, üst dudak ve boyun bölgesindeki çizgiler için, göz çevresindeki kırışıklıklar ve çizgiler için, koltuk altı, el ve ayak terlemelerinin önlenmesi için kullanılmaktadır.

Botoksun yan etkileri var mıdır

Botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak uygulama esnasında botoks iğnesine bağlı olarak hafif kızarıklıklar oluşmakta ancak bu kızarıklıklar bir günde kendiliğinden geçebiliyor. Ortalama 24 saat içinden vücuttan kendiliğinden atılan botoks maddesi, etkisi 6 ay kadar sürdükten sonra 6 ayın sonunda tekrar uygulanmasında da herhangi bir zarar yoktur.

Sahte botoks var mıdır?

Botoks maddesi oldukça pahalı bir maddedir bu sebeple uygun fiyata botoks işlemi yapan merkezlerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Botoks maddesi belli bir doz ile uygulanmalıdır. Belli bir kalitede ve belli doz ile uygulanması gereken botoks, anatomi bilgisine sahip bir doktor tarafından yapılmalıdır. Ne olduğu belli olmayan maddeleri, çok ucuz fiyatlarla, dozlarına dikkat etmeden uygulayan botok maddeleri hiç istenemeyen sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple kesinlikle alanında uzman, anatomi bilgisi olan bir doktorun olduğu, sayısız referansları olan bilinen ve güvenilir bir merkeze giderek botoks yaptırmalısınız.

Botoks kremleri gerçekten işe yarar mı?

Botoks kremi, botoks losyonu adı altında satılan ürünlerin asla botoks uygulaması ile hiçbir alakası yoktur. Zira botoks maddesi asla kremlere veya losyonlara katılarak yüz bölgesine sürülebilecek bir madde değildir. Botoks maddesi sadece enjekte edilerek kullanılabilen bir maddedir ve direk kaslara ulaşarak etki eder. Krem veya losyonlar gibi cilt üzerine sürülerek kaslara ulaşması gibi bir etkisi söz konusu değildir. Bu tip kremler sadece cilt yüzeyinde geçici bir gerginlik yaşatır ve birkaç saat sonra etki yok olur. Asla botoks maddesi gibi direk kaslara nüfus etmez ve kırışıklıkları yok etmez.

El ayak, koltuk altı terlemesi için botoks nasıl yapılır?

Kadın, erkek fark etmeden bir çok kişi el terlemesi, ayak terlemesi, koltuk altı terlemesi şikayetleri ile botoks yaptırmaktadır. Zira koltukaltı terlemesi özellikle yoğun iş hayatındaki kişiler için kıyafetlerde ıslak koltuk altı görüntüsü, kötü ter kokusu gibi etkenler yüzünden büyük sosyal ve psikolojik problemlere sebep olmaktadır. Bunun yanında çok fazla terleyen ayaklar kişilerde hem ayak kokusu yapması sebebiyle, hemde mantar gibi sorunlara sebep olması ile kişileri çok zor durumda bırakmaktadırlar. Botoks koltuk altına, el ve ayaklara belli noktalar belirlenerek enjekte edilir ve birkaç dakika süren bu işlem sonunda kişi 6 ay ile 1 yıl süre içinde kesinlikle el, ayak terlemesi, koltuk altı terlemesi sorunu yaşamazlar. Terlemeyi önleyici botox işlemi kolayca birkaç dakikada yapılabilen ve uygulamanın ardından hemen günlük hayatınıza dönebileceğiniz ağrısız, acısız bir yöntemdir. 6 ay 1 yıl sonra botoksun etkisi geçtiğinde kişi tekrar istediği bölgelere botoks yaptırarak terlemeyi önleyebilir.

Botoks uygulamasında yaş sınırı var mıdır?

Botoks tedavisinin herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak tedavi dışında kozmetik amaçlı yapılacak olan botoks uygulamasının ergenlik dönemine girmemiş kişiler için uygulanamaz veya anne ve babasının izni alınarak yapılabilir.

Botoks fiyatı ne kadardır

Botoks ücreti, uygulanacak bölgeye göre, kullanılacak botoks maddesinin oranına göre, botoks maddesinin markasına göre, botoks uygulaması yapan merkeze göre değişmektedir. Botoks maddesi toz halinde iken bir flakon içinde saklanır ve bu flakonlar derin dondurucuya konularak, kullanılmak istediğinde derin dondurucudan çıkarılarak gereken miktarda içine serum karıştırılır. Serum karıştırıldıktan sonra 24 saat içinde kullanılması gerekir.

Zira önceden derin dondurucudan çıkarılmış botoks maddesi asla 24 saatten sonra başka bir kişiye kullanılmamalıdır. Bu sebeple güvenilir olmayan bir yere botoks yaptırırsanız daha önceden artmış bir botoks maddesi uygulanabilir ve buda ucuz bir fiyat olarak karşınıza çıkabilir. Ancak bu tamamen riskli ve sağlıksız bir sonuç doğurur. Gerçek botoks oldukça maliyetli bir yöntemdir. Zira tek kullanımlıktır ve ertesi gün uygulanamaz.

BAŞKA BİR KAYNAK

Botoks, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Yılar süren mimikler sonucu gözle görülen kırışıklıklar meydana gelir. Yaşlanma sonucunda da meydana gelen kırışıklıklar yüzde pek sevecen karşılanmaz. Kırışıklıklar yılların getirdiği sinir, ve stresten de meydana gelir,sinir,stres kişilerde erken yaşlanmaya sebebiyet verir. Kullandığımız alkol ve sigara gibi maddeler de erken yaşlanmaya doğal olarakta ciltteki kırışıklanmalara sebep olur.

 

Botoks , botoks yapımı

Botoks kişilerde kasların gevşemesine sebep olur ve kişinin gençleşmeyi sağlar. Zaman içinde oluşan kırışıklıkları giderir ve kırılşıklıkların olmamasını sağlar. Botoks tercih edilen bir yöntemdir, kim cildinde kırışık,buruşuk bir cilt ister ki.. Botoksun etkisi yapıldıktan 48 saat sonra etkisini göstermeye başlar. Botoks kullanımı ilk aylarda 4  ayda bir yapılır, tekrar eden uygulamalarda ise 6 ayda bir yapılır. Düzenli olarak yapılan botokslardan  sonra yılda bi kere uygulanan botoks yeterli olacaktır.

Botoks daha çok boyun kırışıklıkları, göz yanlarındanki karışıklıklar, kaş arasındaki kırışıklıklar, çene ve ağız bölgesindeki kırışıklıklar için uygulanır. Botoks mimikleri etkiler mi ? sıkça sorulan sorudur. Bu enjeksiyon uygulanan bölgeye verilen ilaç miktarına bağlıdır, ayrıca botoksu yapan kişinin profesyonelliğine de bağlıdır. Daha çok botoks alın ve kaşlardaki mimikleri engeller.

Botoks tedavisi 10 dakika gibi kısa bi sürede gerçekleşir, işlem uygulandıktan sonra 1-2 saat dik bir pozisyonda kalınmalıdır. Ayrıca bu sürede ilacın verildiği yere egzersiz uygulanmalıdır. Botoks bitiminde kişi ağrı ve sızı yaşamaz, ağrı botokstan sonra çok nadir görünen bir durumdur. Botoksun yan etkileri yok denilecek kadar azdır, hafif bir baş ağrısı olabilir. Bir de botokstan sonra Birkaç güne iyileşen morarmalar görülebilir.

Botoks hamile kadınlara uygulanmaz, deri hastalıkları olan insanlara da botoks işlemi yapılamaz. Botoks öncesinde 1 hafta kadar alkol almayınız, aspirin gibi ilaçlarda botokstan önce kullanmayınız. Botoks kadınların cildini yenileyecek, daha genç bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır. Ünlülerin bir çoğu botoks yöntemiyle genç bir cilt sağlamaktadır.Botoks günümüz dünyasında Çok kullanılan anti-yaşlanma formülüdür!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica