Kadın.Net

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudaklar, yüzünüzün tam orta kısmında bulunduğu için ve konuşurken hareket eden organ olduğu için yüzünüzdeki en dikkat çekici bölümdür. Dudak güzelliği dönem dönem ince dudaklar, kalın dudaklar olarak farklı farklı lanse edilmiştir. Günümüzde ise kalın, dolgun, kalkık dudaklar güzelliğin sembolü olarak görülüyor. kalın ve dolgun dudaklar kişiyi daha genç gösterdiği için bir çok kadın tarafından tercih ediliyor. Kozmetik dünyasında dudak dolgunlaştırıcı bir çok ürün bulabilirsiniz. Ruj şeklinde satılan bu dudak dolgunlaştırıcı ürünler, dudağa sürülüyor ve bir kaç saat etkisini devam ettirerek dolgun dudaklar sergilemenizi sağlıyor. Muhtemelen bu tür ürünlerin içinde dudaklarda zararsız oranda alerji yapabilen ve böylece dudakları şişirerek dolgun gösteren maddeler olabilir. Bir kaç saat sonra dudaklardaki dolgunluk yok oluyor ve dudaklar eski halini alıyor. Bu aşamada bu tür geçici çözümlerden sıkılmış olan kişiler kalın, dolgun dudaklara kalıcı olarak kavuşmak için estetik dünyasından yardım alıyor. Estetik ameliyatlar sayesinde dudaklar hem daha dolgun hem daha kalın görülürken, aynı zamanda dudaklarda var olan sarkma, yırtılma veya herhangi bir deformasyon son derece başarılı şekilde onarılabiliyor.
Dudak Estetigi
Estetik olarak dudaklara yapılabilecek uygulamalar, dolgu maddeleri kullanılarak dudakların kalınlaştırılması, dudak mukozasını girilen ameliyatlardır. Dudaklara uygulanacak olan dolgu maddesi olarak sizden alınan otojen dolgu maddeleri kullanılabileceği gibi yabancı maddelerde kullanılabilir. Otojen maddelerden olan yağ greftleri, dermis greftleri ve fasya greftleri kullanılır. Yağ greftleri dudağa uygulanır ancak bunlar bir süre sonra erir ve yüzde 40 oranında kalıcılığı vardır. İstenilen sonuca ulaşmak için 2 yada 3 seans uygulamak gerekir. Yağ grefti uygulamalarında iz yoktur ancak dermis ve fasya greftlerinde iz kalabilmektedir. Dermis grefti uygulanırken göbeğin alt kısmından girilerek skarlardan alınır.
Fasya greftleri şakaklardan saçlı deriye girerek temporal fasya alınır ve rulo şekline getirilir, ardından dudak içinde hazırlanmış olan tünele yerleştirilir. Lokal anestezi ile yapılan bu dudak dolgunlaştırma işleminin ardından 1 hafta kadar dudaklarda morluk olabilir ama geçici bir süreçtir.
Dudakları dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak için kullanılan bir takım yabancı maddelerde kullanılmaktadır. Bu yöntem ameliyatsız olarak uygulanır. Bu yöntemler arasında bilinen en eski yöntem dudağa sıvı silikon enjeksiyonudur. Ancak bu yöntem kişilerde farklı komplikasyonlara sebep olduğu için, artık Amerikan gıda ve ilaç kurumu FDA tarafından yasaklanmıştır.
Ameliyat ile dudak kalınlaştırmak, dudak dolgunlaştırmak en kalıcı ve en net sonuç veren yöntemdir. Dudak estetiği ameliyatının ardından ortalama 2 ila 7 gün arasında iyileşme süreci tamamlanır. Lokal anestezi ile yapılan dudak estetiği son derece basit bir ameliyattır. İnce dudakların dolgunlaştırılması, dudak kaldırılması, dudaklarda kırışıklık görümüne sebep olan çizgileri yok etme gibi sorunlara çözüm getirir. Bunun yanında burnun hemen altından girilerek üst dudağın yukarı kaldırılması ile üst dişler görünür ve üst dudak kalın hale getirilir.
Dudak dolgunlaştırmanın yanında dudak yarığı için de estetik ameliyatlar yapılmaktadır. Dudak yarığı ameliyatlarında dudaklardaki düzenleme kalıcı sonuç verir ve çok başarılı sonuçlar elde edilir.
Dudak kalınlaştırmanın yanı sıra dudak inceltmek içinde yapılabilen estetik dudak ameliyatları, lokal anestezi ile yapılır. Dudaklardan çizgi halinde bir kesi ile girilir ve yağ dokusu çıkarılır ve uygulama tamamlanır. Ameliyat izi kalmaz ve 3-5 gün devam eden morluklar görülebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica