Kadın.Net

Sarımsak Gerçekten Saç Uzatır Mı?

Sarımsak Gerçekten Saç Uzatır Mı?

Saç tipi her insan da farklılık göstermektedir. Değişik tipte bulunan saçlar için farklı şekilde bakımlar uygulanması gerekmektedir. Özellikle kadınlar için saç oldukça önemlidir. Güzel görünmesi adına saça ısı veren aletlerin, düzleştirici, maşa gibi kullanımı oldukça yaygındır. Ancak bunların kullanımı saça oldukça büyük zarar vermektedir. Çünkü saç ısıyı çok sevmemekle birlikte yıpranmaya başlar. Aynı şekilde saçına sürekli kimyasal işlem uygulatan kişiler de saç problemi yaşamaktadır. Bu nedenden kaynaklı olarak birçok saç bakım maskeleri çıkarılmıştır. Bazıları içinse saç yıpranması ve diğer sorunlar nedeni ile saç uzamamaktadır. Saç uzattığını iddia eden ürünler ve bazı maskeler çıkarılmıştır. Aynı zamanda sarımsak için de saç uzattığı söylenmektedir. Peki sarımsak saç uzatma yöntemi olarak kullanılır mı?

Saç Uzatma

Sarımsağın Saça Yararı ve Saç Uzatma

Sarımsak içerisinde bulunan sülfür, bazı vitamin ve minerallerden dolayı oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Sülfür özellikle saçların kelleşen bölümünde saç çıkardığı gözlemlenmiştir. Sarımsak saçı çıkartır mı sorusuna cevap niteliğinde olan sarımsağın bu zengin içeriği saç çıkarıcı ve saç uzamasına yardımcı olan bir yapıya sahiptir. Diğer kozmetik ürünler yerine evde doğal bir şekilde yapılabilen sarımsak kullanımı ile saç uzaması gerçekleşebilmektedir. Aynı zamanda sarımsak içerisinde bulunan sülfür tırnak ve sinir sisteminin sağlığı açısından da oldukça etkilidir.

Sarımsağın Saça Faydaları yararları

Sarımsak içerisinde bulunan selenyum minerali, e vitamini ile birlikte çalışarak saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını ve parlak olmasını sağlamaktadır. En büyük problemlerden biri olan saç dökülmesi ise e vitamini eksikliğinden kaynaklıdır.

Saça Sarımsak Kullanımı

Saç için sarımsak kullanımı yapmak istenildiğinde saça uygulanan şampuana sarımsak koymak etkili bir yöntemdir. Ancak bu işlem şampuan içerisinde saça büyük zarar veren silikonun olmaması durumunda etkili olmaktadır. Aynı şekilde saç uzatma sarımsak kürü de uygulanabilir. Bu uygulama da saç için oldukça etkili olacaktır. Fakat sarımsak çok keskin bir kokuya sahiptir. Eğer sarımsak kullanımında koku nedeni ile sorun olabileceğini düşünüyor iseniz uygulama yapmadan önce bir süt içerisine ne kadar sarımsak kullanacaksanız onları koyarak kaynatın. Bu işlem sarımsağın o keskin kokusunu kıracak ve saçınızda herhangi bir sarımsak kokusu olmayacaktır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica