Kadın.Net

En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatı Hangisidir?

En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatı Hangisidir?

Yüzyıllardır insanların hayatının en büyük parçalarından biri güzellik olagelmiştir. Geçmişten günümüze estetik anlayışı her ne kadar değişse de her dönemin bağlı kaldığı çeşitli güzellik anlayışları mevcuttur ve bu anlayışa uygun olarak güzelleşme çabaları ortaya konulur. Önceden güzel bulunan fizyolojik özellikler günümüz estetik ameliyatı anlayışına uymayabilir.
Tıp ilerledikçe toplumun estetik anlayışına ayak uydurmak da daha kolay hale gelmiştir. Plastik cerrahi zamanla hayatımızın bir parçası olmuştur. Estetik operasyonlar da sağlık sektörünün bir parçası olduğundan beri insanların kendilerinde beğenmedikleri özelliklerini değiştirebilmeleri çok daha ulaşılabilir bir durum olmuştur. Vücudunuzda yahut yüzünüzde değiştiremeyeceğiniz hiçbir uzvun neredeyse kalmadığını da söyleyebiliriz.
en çok tercih edilen estetik ameliyatı

En Sık Gerçekleşen Estetik Ameliyatı

Dönemin güzellik anlayışına bakarak renkli göz, küçük burun, kalın dudaklar, genç bir cilt, uzun boy gibi özellikler güzel olma kıstasını sağlıyor. Buradan yola çıkarak estetik cerrahinin size sunamayacağı hiçbir imkân yok.
Özellikle Güney Kore ve Japonya gibi Asya ülkelerinde güzellik saygın bir şey sayıldığı için özellikle kadınlar arasında estetik operasyon sayısı dünya lideri olarak biliniyor. Çene kemikleri, göz kapağı artırma, elmacık kemiklerini kaldırma gibi operasyonlar dâhil çok başarılı pek çok ameliyat gerçekleşen bu ülkeleri düşününce, sayıca mütevazi miktarda kalan ülkemizde ise en çok tercih edilen operasyon burun estetiği
en çok yapılan estetik ameliyatı

Yüzün Tüm İfadesini Değiştiriyor

Burun, en önemli organlarımızdan biri olarak, dış görünüşümüz üzerinde de şekli ve boyutuyla da ciddi bir rol oynamakta. Çok büyük, kemerli veya geniş burun maalesef ki estetik anlayışımıza uymayan özellikler gösteriyor. Her ne kadar en küçük hatada ciddi hasarlara sebep olabilecekse de ülkemizde burun estetiği adına ciddi ölçüde başarılı operasyonlar gerçekleştirilmiştir.
Burun konum olarak yüzün en kritik bölgesinde yer aldığı için olsa gerek. Burun estetiği, kişinin yüzünün ifadesini tamamen değiştiriyor ve düzenliyor.

Her ne kadar estetik bir operasyon olarak görünse de hasta sağlığı açısından da düzgün bir burun yapısına sahip olmak çok önemli olduğu için pek çok insan burun ameliyatlarına estetik bir iki dokunuşta sakınca görmüyor. Geniz eti operasyonlarının büyük bir çoğunluğunda cerrah bizzat hastanın bunun için bir talebi olup olmadığını da sorabiliyor ve kendilerine estetik düzeltmeyi önerebiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica