enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Sağlıklı Yaşam Sırları

Sağlıklı Yaşam Sırları
A+
A-

Sağlıklı yaşam için öncelikle günlük hayatımızın ve beslenme kültürümüzün tamamen değiştirilmesi gerekecektir. Öncelikle güne mutlaka spor ile başlamalıyız. Bu spor en az 4 km yürüyüş  olmalıdır. Evdeki yapılacak spor hareketleri ile spor yapılacak ise yaş durumuna göre hareket edilmesi ve fiziki şartların  göz önünde bulundurmalıyız. sağlıklı yaşam için haftada en az 5 gün spor yapmalıyız.
Unutmayın spor ve beslenme, ikisi ayrılmaz bir bütündür. Birinden biri eksik olursa başarı olmaz. Her gün alkol alan sayısız sigara içen ve beslenmesine dikkat etmeyerek sürekli kırmızı et türü beslenme ile yaşamını sürdürenler için belki spor sağlık sorunlarının biraz gecikmesini sağlar. Ama hastalıkları yok edemez. Bunları yapan spor yapmasın demiyoruz ama beslenme ile bu ikiliyi ayırmaz ise onun için tam bir bütünlük sağlanacaktır.
Sabahları mutlaka sağlam bir kahvaltı yapmalıyız. Kahvaltı, sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Öğle yemeği seçiminize ve şartlarınıza bağlıdır. Ama eğer yemek yemez iseniz mutlaka meyve türü şeyler ile takviye yapın.  Sabah ve akşam arasında meyve ve yeşil çaylar ile idare ederseniz hem sağlıklı kilo verirsiniz hem de sağlıklı beslenirsiniz.
saglikli-yasam-icin-yapilmasi-gerekenler
Su sadece insan için değil doğa için de hayattır. Vücudumuzdaki toksinleri atıp sağlıklı bir yaşam için günde en az 5 litre su tüketmeye çalışın. Uyku düzeni de oldukça önemlidir. Çünkü organlarımız gece uykusunda kendini yeniler bu yüzden erken uyuyp erken uyanmaya gayret edin. Bazılarımız ilaç içtikçe iyleştiğini zanneder. Bu kısmen doğru.  Doktor tarafından verilen ilaçlar tabiî ki iyileştirme amaçlıdır. Ama doktor tavsiyesi olmadan kullandığımız ilaçlar ölüme bile sebebiyet vereceğinden oldukça tehlikelidir.
Mümkün olduğunca dışarıdan yemek yememeliyiz . Neyin nasıl piştiğini, hangi ortamda yapıldığını bilmiyorsak bu sağlığımız için tehdit edici olabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca kendi yemeğimizi yapalım. Meyve oldukça faydalıdır. Bol bol meyve tüketmeye özen göstermelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica