Kadın.Net

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Bildiğiniz gibi yaz ayı geldi. Saç kırıklarını da beraberinde getirdi. Saç kırıkları tahminime göre hepimizin problemi. Yazın güneş, havuz, deniz saçlarımızı çok daha hassas ve kırılgan hale getiriyor. Saçlarımızın daha fazla kırılmasını nasıl engelleriz? Saçlarımızı nasıl daha güçlü hale getirebiliriz? Sorularının cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Saçlarınızı yazın bu zararlı etkilerinden dolayı daha fazla kırılmasını önlemenin en iyi yolu saçlarınıza gerekli bakımı yapıyor olmanız. Bunun için onarıcı, yapılandırıcı veya canlandırıcı bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Bu sayede saçlarınızın daha fazla kırılmasını engellemiş ya da kırılan saçlarınızı onarmış olursunuz.

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Ne Yapmalıyız (1)

Saçlarınızı asla çok soğuk ya da çok sıcak suyla yıkamayın. Yaz geldiği için kışın sıcak suyla yıkıyorsunuz yazın da serinlemek için soğuk suyla yıkıyorsunuz. Mutlaka ılık suyu tercih edin. Çünkü soğuk veya sıcak su kullandığınızda saçlarınızın daha kırılgan olmasına sebep olur.

Duşta şampuandan sonra mutlaka saç kremi kullanın. Saç kremi saçlarınızın çok kolay bir biçimde taranmasını ve onarılmasını sağlar. Ayrıca saçlara kaybettiği nemi geri kazandırır.

Saçlarınızı saç diplerinden asla taramaya başlamayın. Normalde saçlarınızı kuruyken kesinlikle taramayın. Islakken de öncelikle saç uçlarından başlayarak sonra saç diplerine doğru yavaş yavaş tarıyorsunuz.

Saç Kırıklarını Önlemek İçin Ne Yapmalıyız

Saçlarınızın uçlarının kırılmasını engellemek ya da kırılan uçları onarmak için mutlaka bir serum veya kırık saç uçlarına özel bir bakım kremi kullanın. Yazın bu dönemlerde saçlarınızı koruyan, onarlı onaran bir bakım kremi kullanabilirsiniz. Elseve komple onarıcı 5’in yoğun onarıcı bakım serisini tercih edebilirsiniz. Güneşin, denizin, havuzun zararlı etkilerine karşı özellikle önerilen bir bakım kremidir. Saçların sadece kırıklarını onarmakla kalmıyor. Aynı zamanda bu etkilere karşı da koruyacaktır. Siz de onaran, güneşin zararlı etkilerine karşı koruyan, parlaklık içeren ve canlandıran ürünleri tercih edebilirsiniz.

Fön makinesi kullanırken asla yüksek ısıda kullanmayın. Her zaman soğuk ya da ılık ısıda kullanın. Çünkü ısı saçlarımıza oldukça zarar veriyor. Mutlaka önce saç diplerini kurutun. Daha sonrasında ise özellikle yaz aylarında uçlarını kurutmayın. Bırakın kendi haline kurusun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica