Kadın.Net

Parlak Saçlar İçin Öneriler

Parlak Saçlar İçin Öneriler

Saç bakımında en önemli adımlardan biri olan parlak saçlar, dışarıdan yapılacak saç bakımının yanında sağlıklı beslenme ile de ilgilidir. Dışardan saçlarınıza ne kadar saç bakım yağları, saç bakım kürleri, saç bakım maskeleri yaparsanız yapın eğer sağlıklı beslenmiyorsanız parlak saçlara kavuşamazsınız. Örneğin ceviz, badem, fındık gibi besinleri tüketmek parlak kavuşmanın en önemli adımıdır. Bunun yanında her ne kadar bir çok saç boyası markası boyalarının saçları parlattığını ima etse de saç boyaları nihayetinde kimyasal maddeler içerir ve boyalar saçları zamanla yıpratarak matlaştırır ve parlak görüntüsünü yok eder. Bunun yanında sıcak fön, yüksek ısılı saç maşası, saç düzleştiricisi gibi yöntemler saçı kurutarak parlaklığını alır. Bu sebeple gün içinde ihtiyacınız olan fındık, ceviz, badem gibi besinleri tüketin, saçlarınıza fön, maşa, saç düzleştirici gibi yöntemleri mümkün olduğunca az kullanın veya saçınıza saç koruyucu ürünler sürmeden kullanmayın. Saç boyası seçerken en kaliteli markayı ve mümkünse doğal boyaları kullanın ve yarım saatten fazla saçınızda tutmayın. En azından iki haftada bir saç bakım maskesi uygulayın.
Saçlarınızın parlaklığını kaybetmeyin. Zamanla saçınızda soluk bir görüntü oluşabilir. Bu yılların verdiği sürekli bişeylere karşı ayanıklık göstermeye çalışan saçlarınızın artık dayanamıyorum sinyalleri vermeye başladığı andır. Eğer saçlarınıza sadece boya sürüp haftada iki defa yıkıyorsanız dikkat işte bu saçlar hem renk olarak solar hemde kırılmalar, dökülmeler başlar. Saçlarınızı mutlaka ve mutlaka korumaya erken başlayınki zaman geçtikçe bu bakım size artı olarak dönsün daha kolay bir önlem olamaz. Saçlar çok hassa olabilir çok daha kuvettli olabilir bu tamamen kişinin saç kalitesine bağlıdır.
Genetik bir sorununuz yoksa saçlarınızada iyi davranıyorsanız merak etmeyin onlarda sizi üzmezler. Ama siz yazın saçınızı güneşin zararlı ışınlarından korumazsanız onları kışın esen rüzgarda korumadıysanız onlarda bir zaman sonra size isyan bayraklarını dökülme olarak ve kırılmalarla gösterirler. Saçlar uzun, kısa, sarı, siyah renk renk çeşit çeşit ama bütün saçları parlatmak için ufak bir nokta var herkez için gayet iyi bir yöntemdir. Sirke kullanmak saçlarda muhteşem parlaklık sağlar, saçlarda kırılmaları zamanla önler.

parlak saçlar, sağlıklı saçlar

Sizde saçınızı taraken bile koruyarak tararsanız saçlarda daha dayanıklı ve bakımlı görüntüye sahip olursunuz. Banyodan sonra saçlarınızı mutlaka düzgün tarayın ama sakın kafanızı aşağı doğru atıp havluyu tersten sarmayın buda bilmeden saçlarınızda kırılmalara sebep olur. Saçlarda ara sıra bakım gerekli olan durumlar oalbilir. Bu gibi durumlarda diğer maske yazılarımızda sorunlarınıza göre saç maskeleri yazdık ordan yararlanabilirsiniz. Şunuda kesinlikle unutmayın en sağlıklı saç korunan saçtır. Saçlarınızı koruyun kimyasallardan koruyun, kötü havadan koruyun saçlarınıza iyi davranın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica