Kadın.Net

Kuru Şampuan

Kuru Şampuan

Kuru şampuanlar sprey şişelerde satılan, saçınızdaki fazla yağı alıp, saçınıza yeni yıkanmış görünümü vermek için kullanılan ürünlerdir. Saçınıza doku, volume ve temiz bir görüntü vermek için kullanabilirsiniz. İnce telli ve temiz saçta maşa çok zor duracaktır. Saçınıza kuru şampuan uygulayarak doku verebilirsiniz. Bu şampuanların asıl amacı; saçınızı yıkamaya vaktiniz yoktur, saçınız yağlanmış ise böyle durumlarda sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır.

Kuru Şampuan

Kuru Şampuan ile Saçlarınıza Kolayca Hacim Verin…

Kuru şampuan kullanılarak saçlarımıza nasıl hacim veririz? Sorusunun cevabını bu yazımda anlatacağım. Kuru şampuan diyince genelde aklımıza bir önce yıkanmış saçlar geliyor. Ya da yağlı saçlar ve benzeri. Ama ayrıca hacim kazandırıcı olarak da kullanmak için çok iyi. Biz de bu şekilde kullanacağız. Yani köklere biraz daha az, uçlara biraz daha fazla sıkacağız. Sıkmaya başladığınızda kökten başlayıp ortaya kadar sıkacaksınız. Bu sayede saça harika bir biçimde hacim kazandıracağız. İlk önce altta kalan saçlarla başlamamız gerek. Köke yakın bir yerden başlayın ve zikzaklar çizerek yukarı doğru çıkın. Saçı bırakın ve aynı şeyi diğer tutamlar için yapmaya başlayın. Temel olarak yapılması gereken şey aynı işlemi her yere uygulamak.

Kuru Şampuan (1)

İnsanların kuru şampuan kullanmaktan korkmalarının en önde gelen sebebi saçlarında beyaz kalıntılar kalmasından korkmalarıdır. Özellikle de koyu renk saçları olanlar. Leke kalmasından endişe etmeyin. İlk sıktığınızda iz kalsa da ardından yok olacaktır.

Kuru Şampuan (3)

Kuru şampuanı saçlarınıza masaj yaparak yedirin. İyice kabarmış bir saç elde edeceksiniz. Şimdi baş aşağı eğilip saçlarınızı fırçalayın. Başa aşağı dururken biraz daha sıkabilirsiniz. Kurutma makinesinin soğuk ayarından saçlarınızın üzerinden kurutarak geçin. Başınızı kaldırdığınızda kuru şampuanı değişik bir biçimde kullanarak saçınızı kabartmaya gerek kalmadan hacimli saçlara kavuşmuş olacaksınız. Ayrıca çok güzel bir plaj dokusu oluşturabilirsiniz. Bu özellikle de sarışınlara çok güzel gidiyor. Ama koyu renk saçlarınız varsa da bu modeli denemekten çekinmeyin. Ayrıca bir iki bukle yapmakta çok hoş durabilir. Saç perçemlerinizin önden iki ucuna bukle yapabilirsiniz. Biraz daha tasarımlı bir görüntü oluşturacaktır.

Hacimli saçlar yaratmak bu kadar basit.

Kuru Şampuan (4)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica