enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Nedenler

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Nedenler
A+
A-

Kilo vermeyi zorlaştıran nedenlerin başında fizyolojik, hormonal problemler ve vitamin, mineral eksikleri gelmektedir. Bu durumu yaşayan kişi asla yılmasın. Çünkü kan değerlerini bildikten sonra ve bu durumu doktoru ve diyetisyeniyle değerlendirdikten sonra mutlaka istediği sonuca ulaşacaktır. Aslında kilo vermeyi zorlaştıran nedenler kilo almayı da kolaylaştıran nedenlerdir. Yani bir nevi kısır döngüdür. Bunların başında öncelikle insülin direnci gelmektedir. İnsülin direnci pankreas organımızdan salgılanan insülin hormonunun yetersiz düzeyde salınması veya çok fazla salınmasından kaynaklanan şişmanlığa yol açan durumları da tetikler. Bunun sonucunda kişi kilo verememe durumlarıyla karşılaşabilir. Biraz önce bahsettiğim gibi bu kısır döngü burada da söz konusu. Kişi insülin direnciyle karşılaştığında kilo alabilir. Kilo aldığı zaman tekrar insülin direnciyle karşılaşabilir. Bunun bilincinde olup, bunların tahlillerle değerlendirilip ve buna göre bir beslenme tedavisiyle fiziksel aktivite programlarıyla, beslenme destek ürünleri veya doktor kontrolünde ilaç programlarıyla tedavisi sağlanabilir.

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Nedenler

Kansızlık. Aslında iki çeşit kansızlık olarak değerlendirilebilir. Birincisi folik asit ve B12 vitaminlerinin yetersizliğinden kaynaklanan alyuvarların yetersizliğinden kaynaklanan kansızlık modelidir. Bundan dolayı ve bir yandan da b12 vitamininin yetersizliğinden dolayı sinir sistemindeki sıkıntılardan dolayı metabolizmanın yavaşlaması ve kişinin kilo verememesi durumlarıyla sonuçlanabilir. Tedavisinde ve de beslenmesinde koruma planıyla desteklenmeli, folik asit ve B12 beslenme destek ürünleriyle de tedavi altına alınmalıdır.

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Nedenler (3)

Demir eksikliğine bağlı olarak gelişen kansızlık ise kişilerin metabolizmasını yavaşlatacağından kilo vermede yavaşlamalara yol açacaktır. Bu tarz bir sağlık probleminde eğer tahlillerinde hemoglabin değerleri Dünya Sağlık Örgütü’nün birimlerine göre erkeklerde 14 birimin altındaysa, hamile olmayan kadınlarda 12 birimin altındaysa zaten demir eksikliği anemisi olarak adlandırılmaktadır.

Kilo Vermeyi Zorlaştıran Nedenler (2)

Bu tarz kişilerin hem beslenme düzeylerinde düzenleme gerekiyor. Belki de ilaç ve beslenme destek ürünleriyle dengelemek gerekiyor. Böyle bir durumda da kişilerin beslenme destek ürünleri aldıkları takdirde metabolizmaları yolunda olacaktır. Kilo vermeleri de düzene girecektir.

Kilo vermeyi zorlaştıran nedenler arasında vücutta görülen ellerde, ayaklarda, göz kapaklarında görülen şişkinlikler yani ödem de yer almaktadır. Ödem özellikle dolaşım siteminde, sindirim sisteminde, kalp ve damar problemlerinde sıkıntı varsa vücutta ödem meydana gelmektedir. Bunu vücut analizlerinde anlayabiliyoruz. Eğer metabolizma kontrollerine geldiğinizde vücudunuzdaki ödem problemleri vücut analizleriyle ortaya çıkarabiliyoruz. Su ve sıvı oranlarının alımlarında, tuz kısıtlamasında, beslenme desteklerinde bir düzenleme yapılması gerekiyor. Çünkü ödem problemi olduğu zaman tartıya yansıyan kilo aslında su oranıdır. Çünkü kilonun yağ oranıyla ilişkilendirilmesi gerekiyor. O yüzden ödem problemlerinin önce halledilip daha sonra kilo verme durumlarının değerlendirilmesi gerekiyor.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica