enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kadınlar ve Kokular

Kadınlar ve Kokular
A+
A-

Her insanın hayatında önemli bir yer tutar parfüm, ya da en geniş kapsamıyla koku. İster erkek olsun ister kadın olsun koku sürmek büyük bi ayrıcalık ve prestij katar insana. Bazen bir sevgiliye güzel kokmak için bazen de toplum içinde hoş karşılanmak için koku sürülür. Kimimiz önemli bi davette kimimiz bir düğünde kimi ise etrafa hoş kokmak için kokulara bürünür .
Kadınlar ve Kokular
İşte bu kokuların kişiliğimizin bir parçası olduğunu hiç düşündünüz mü? İyi bir koku insanın karakterini yansıtır. Ancak  bu kişinin doğru kokuyu bulmasyla ilgilidir. Koku seçimi için en uygun saat sabah saatleridir. Çünkü sabah saatlerinde koku alma duyumuz açık olduğundan sabah saatlerinde parfüm almanın daha faydalı olduğunu söylüyor.
Bunun yanında duş sonrası koku sürmek hem vücudumuzda kalma süresini uzatıyor hem de aromasının daha iyi hissedilerek etrafa daha fazla yayılmasını sağlıyor. Kokuların en kalıcı olduğu bölgelerin başında ise şakaklar, iki göğüs arası ve kol içleri geliyor. Uzmanlar kulak arkasına koku sürülmesi alışkanlığının bırakılması gerektiğini düşünüyor.Çünkü bu bölge fazla yağ ürettiğinden kokunun aromasında değişikliğe neden olabiliyor. Ayrıca kokuları banyoda saklamak da doğru değil.
Banyo gibi nemli ortamlar kokunun ömrünü kısaltıyor. Nemsiz ortamlar dolap içleri hatta buzdolabı kokuların uzun ömürlü olması için ideal yerlerdir. İyi bir kokunun karakteri yansıttığını söylemiştik. Biraz da bundan bahsedelim. Eğer sempatik  ve neşeli biriyseniz çiçek ve meyve aromalı kokular tam size göre. Portakal çiçeği kokusu ve bergamot kokusu bunların içinde ideal olanlarıdır. Masum ve çocuksuysanız eğer gül içerikli kokular ile karamel ve çikolata içerikli kokuları seçebilirsiniz.
Anaç ve özverili bir yanınız varsa vanilya özlü parfümler  size göre demektir. Hırslı ve azimli bir yanınız varsa şayet zencefil ve  güzel kokulu bir bitki olan paçuli aromalı parfümler sizin için idealdir. Sıcakkanlı bir yönünüz varsa yasemin ve zambak ,sportif bir yönünüz varsa sabunumsu ve okyanus kokularını tercih etmelisiniz. Son olarak, içe dönük ve utangaç bir karaktere sahip iseniz lavanta çiçeği ve adaçayı utangaçlığı üzerinizde atamanız için harika birer tercih olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica