Kadın.Net

Işık Dolgusu

Işık Dolgusu

Cildimizi meydana getiren tabakanın dıştan içe doğru sıralanış şekli şu şekildedir:
Epidermis
Dermis
Deri altı doku
Bu deri tabakaları ayrı ayrı ışığı farklı şekilde emerek yansıtır. Işık cilde ulaştığında farklı katmanlarca emilir ve yansımaya başlayan ışınlar parlaklık olarak algılanır. Cildin derisi yeterli neme sahip ise cilt pürüzsüz ve parlak olur. Değilse mat ve kuru bir cilt ortaya çıkar. Cildin alt tabakası olarak ifade edilen dermis damarların sayısı bakımından oldukça zengindir. Cilt yeterli neme sahipken kan dolaşımı bu tabakada hızlı ilerle ve doğal olarak cilt pembe bir görüntüye kavuşur. Sonuç itibariyle bu üç deri tabakasının da yeterli neme sahip olması demek cildin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.
Çevresel faktörler olarak sayılan güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği, sigara dumanı, havadaki toksinler cildin nemini kaybetmesine sebep olur. Bunun yanında yaşın ilerlemesi ile de cilt kendiliğinden var olan nemini kaybetmeye başlar. Bu aşamada cildin kaybolmaya başlayan nemini koruyacak olan klinik tedavi yöntemleri devreye girer.
Günümüzde hızla klinik cilt bakım yöntemleri gelişmektedir. Cildin kaybolan nemini tekrar kazandırmak, var olan nemi korumak için mezoterapi ve ışık dolgusu bir konsept şeklinde uygulanır. Işık dolgusu cildin kaybolan nemini tekrar kazanması için antioksidan koruma sağlar ve hücre yenilenmesini sağlar. Böylece cilt hem dana canlı, hem daha parlak hemde daha kırışıksız, çizgisiz bir görünüme kavuşur.
Işık dolgusu 3 hafta arayla toplamda 3 seans şeklinde yapılır. Özellikle gözaltı bölgesine, göz altı torbalarına, göz altı morluklarına son derece iyi bir tedavi yöntemi olarak kullanılır. Işık dolgusu içerğinde barındırdığı vitaminler, proteinler, aminoasitler ve antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarını, göz altı çizgilerini, göz altı torbalarını onarır.
Işık dolgusu tedavisinin ilk seansından itibaren yüz güldürücü sonuçlara ulaşabilirsiniz. Şişme veya morarma gibi sorunlar görülmezken 1 hafta sonra en iyi halini alır ve ortalama 1 ila 1,5 sene boyuncu kalıcılığını korur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica