enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İlk Gece Korkuları

İlk Gece Korkuları
A+
A-

İlk cinsel ilişki yaşanırken çiftlerin kafalarında yiyip bitiren soru işaretleri sağlıksız bir cinsel ilişkiye sürüklenmelerine neden olur. Kadınların yaşadığı ilişki esnasında çok ağrı olması, aşırı kan gelmesi yada hiç kan gelmemesi, bekaretin gösterilememesi gibi gereksiz bir çok soru işaretiyle kafasını karıştırması ve ileride yaşayacağı cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemesine neden olur. Erkekler içinde yaşadığı korkulardan eşi tatmin edememe korkusu, erkekte en sık rastlanan ereksiyon olamama ve penisin boyu ile ilgili endişeler ön planda yaşanır. Erkek ve kadının bu gereksiz korkuları ileride yaşayacakları sağlıklı cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemektedir.
ilk Gece Korkusu
Bu gibi kaygıları olan çiftleri rahatlatmak oldukça zordur. Erkek ve kadına yerleşmiş olan  yanlış inanışları değiştirmek çok zordur. Bilgisiz ve korkuyla yaşanılan ilk cinsellik çiftin arasının bozulmasına sevginin ve saygının azalmasına neden olur. Çift birbirlerine karşı suçluluk duygusu yaşamaya başlar. Cinsel birleşmeyi ilk kez yaşayacak olan çiftin birbirlerini tanımaları gereklidir ve çiftin kendilerini en doğru şekilde ifade etmesi gereklidir. Cinsel ilişkinin çok iyi yaşanması için her iki tarafında deneyimli olmasına gerek yoktur. Doğru bilgi edinmek yaşanacak sağlıksız deneyimlerden çok daha doğrudur. Yapılan yanlışlardan biriside erkeğin evlenmeden önce cinsel deneyim yaşaması gerektiği inancıdır. Bu deneyime gerek yoktur ve aksine erkekte olumsuz ve kötü etki bırakmatadır. Doğru cinsel bilgi yanlış yaşanacak sağlıksız cinsel ilişkiden çok daha faydalıdır. İlk geceyi yaşayacak olan çift korkular yaşamaktaysa birlikte cinsel bilgiler edinmek için biraz araştırma yapabilir ve birbirleriyle cinsellik hakknıda konuşmalıdırlar.
Çiftin yaşayacağı en büyük haz  olan cinsellik abartılı ve yanlış bilgilerden dolayı cinsel ilişki kabus haline gelmektedir. Kadınların ilk gece korkusu olan aşırı kanama diye bir durum söz konusu değildir. Kadın orgazm olmayı öğrenir ve cinsellikten zevk almak isterse canın yanmadığını anlayacak. Yanlış bilgilerden bir diğeri olan cinsel birleşmeden sonra yıllarca penis içeri girerken acı duyarsın veya doğum yapana kadar acı duyarsın. Böyle yanlış bir bilgi hangi fantastik beyinden çıkmış inanın merak edilen bir konudur. Cinsellik kadın ve erkeğin haz alması ve zevk almasıdır. Her iki taraf içinde cinsel birleşme sırasında acı duyması söz konusu değildir.
 
 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica