enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İlişkilerde Kıskançlık!

İlişkilerde Kıskançlık!
A+
A-

İlişkilerde kıskançlıklar olmazsa olmazdır. Hemen her çift birbirini kıskanır ve bu yüzden yeri gelir kavgalar yeri gelir güzel anlar yaşanır. Ancak her şeyde olduğu gibi bunda da fazlası ilişkiye zarar verir. Kıskanmanız çok doğal ve paylaşamamanızda normal. Ancak bu kıskançlığı boğma sıkma derecesine getirseniz ilişkinizin zarar görmesi ve sorunların  yaşanması kaçınılmaz bir gerçektir.
Kıskançlığın sebeplerine baktığımızda karşımıza her ne kadar çiftler tarafından kabul edilmese de güvensizlik çıkar. Bir ilişkide güven sorunu ne kadarsa kıskançlık sorunu da o kadar vardır. Belki size göre bunun güvenle alakası yoktur ancak araştırmalara göre güvenle kıskançlık bir birine eşittir. Bu durum da bir zamandan sonra ilişkinin çökmesine ve bitmesine neden olacaktır.
İlişkilerde Kıskançlık
Bir diğer sebepte sevgilinize güvenmemenin yanı sıra kendinize güvenmemenizdir. Onu kaybetmekten korkmak, kendinizi ona layık görmemek, ona göre kendinizi yetersiz görüyorsanız bu da bir kıskançlık sebebi olacaktır. Düşünün bir sevgilinizle bir iş yemeğine gittiniz kendinize hiç güveniniz yok. O ortamda hem kendi moralinizi hem de sevgilinizin moralini bozarsınız.
Bir başka sebebe gelince eğer kıskançlık sizin ruhunuza bir hastalık gibi yerleştiyse ve bunu bir saplantı olarak yapıyorsanız, hem kendinize hem de sevgilinize zarar verme noktasına getirdiyseniz bu kıskançlık ilişkiniz bitirecek ve her iki tarafı da çok üzecektir. Böyle bir durumda mantıklı düşünemediği için de sürekli kavga halinde olurlar. Mutlu giden evlilikler bile bir zaman sonra yıpranır.
Hiç kıskanılmaması da ilişkilere zarar vermektedir. Kıskanılmak yerinde yapıldığı sürece karşı tarafa özel ve önemli olduğunu hissettirir. Benimsendiğiniz ve sahiplenildiğinizi hissedersiniz ve mutlu olursunuz. Ancak sevgiliniz tarafından hiç kıskanılmıyorsanız bu da size sevilmediğinizi düşündürecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica