İdeal Spor: Tenis

İdeal Spor: Tenis

Tenis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tenis belirli sahalar içerisinde oynanan tekler ve çiftler olarak yapılan bir spordur. Oynanan sayıyı kazanmak içinde daha çok karşı oyuncunun olmadığı yerlerde, boş alanlarda sahaya doğru alınan, rakibe hata yaptırılarak kazanılan bir puanlardır.

Tenis Vuruşu

Tenis Vuruşu

Sayıyı, dengemizi kaybederek doğru pozisyonlar alamayarak kaybedebiliriz. Eğer servis sizdeyse bu sizin için bir avantajdır.  Set içerisinde, 1,3,5 gibi tek sayılarda oyuncular dinlenirler ve saha değişikliğine giderler.

Tenis Sahası

Tenis Sahası

Tenisin Fiziksel Faydaları

Tenisin fiziksel ve bedensel anlamda vücudumuza birçok faydası vardır. Daha sağlıklı yaşam, kalitemizin üst düzeyde olması hastalıklara karşı vücudumuzun daha çok direnç göstermesi gibi faydaları sayılabilir. İnsan tenis sporunu yaparak kendisini daha zinde ve daha güçlü hissetmesi, psikolojik olarak da rahatlamasını sağlar.

Tenis

Tenis

Tenisin Psikolojik Faydaları

Örnek gösterecek olursak; bir tenis sporcusunu düşünelim, sporcu maça girdiği zaman maçı kazanabilmesi, maçtan verim alabilmesi için bir performans ortaya koyması gerekir. Çünkü konsantrasyon olmadan tenise odaklanamayız. Konsantrasyonu kurduğumuz zaman, sahada en az 1-1.5 saat içerisinde dış dünya ile bağlantımızı koparırız. Maçtan sonra, 2 saatlik oynadığı süre onu psikolojik anlamda etkilemiş olur.

Tenis Topu

Tenis Topu

Tenis Raketi

Tenis Raketi

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. firat dedi ki:

    merhabasiteniz gayet hosuma gitti.
    satmak isterseniz talibim.
    0541-911-0500 nolu telefon yada mailimden ulaşabilirsiniz…

BİR YORUM YAZ
Yandex.Metrica Yemek Tarifleri