Kadın.Net

Gözaltı Torbalarına Elveda!

Gözaltı Torbalarına Elveda!

Göz altı torbaları, herkesin a başına gelebilen ve yaygın şekilde dile getirilen bir şikayet olmasına karşın bazı kişileri daha çok etkiler. Bir türlü geçmeyen bu şiş görünüm, kendinizi  kötü hissetmenize sebep olabilir. Genel olarak insanlar, göz altı torbalarının kendilerini yaşlı ve yorgun  gösterdiğini düşünürler. Pek çok kişinin şikayetçi olduğu göz altı torbaları,  yanlış beslenme yüzünden ya da kronik bir rahatsızlık gibi farklı farklı nedenlerden ortaya çıkabilir.  Örneğin göz altlarında yaşlanmayla birlikte yağ birikmesi, göz altındaki yağ dokusunda sıvı birikmesi ve genetik faktörler, göz altı torbaları nedenleri arasındadır.

 

gözaltı torbaları

 

Göz altı torbaları, göz altındaki yağ keseciklerinin fıtıklaşmasından dolayı oluşur. Bu yağ kesecikleri göz çevresindeki birçok kasın arasında tampon görevi yapar.  Zaman içinde bunların üstündeki bağ dokusu ve deri gevşedikçe, kaslar da uzun süre kasılı vaziyette kaldığında  torbalarda fıtıklaşmalar olur.
Stresli olmak, kaslarda kasılmayı artırdığından, keseciklerin üstünde basınç yaparak bunların aralarda fıtıklaşmasını tetikler.  Evde yapabileceğiniz oldukça kolay tariflerle göz altı torbalarından kolayca kurtulabilirsiniz.

-İki dilim salatalığı buzlukta 15 20 dakika bekletiyoruz. Daha sonra bu dilimleri gözümüze koyarak 10 dakika bekliyoruz.

-İki adet çileği ince dilim halinde kesiyoruz.  Kestiğimiz dilimleri göz altımıza yapıştırıyoruz. 15 dakika bekleyip duruluyoruz.

-Pişmiş kahve telvesini göz altı torbalarına masaj yaparak uyguluyoruz.

-Bir adet küçük patatesi çiğ olarak rendeleyerek göz altı torbalarına sürüyoruz. Yaklaşık 20 dakika bekletip duruluyoruz.

-İki adet metal kaşığı dolapta soğutarak gözümüzde bekletiyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica