Kadın.Net

Göz Altı Torbalarına Doğal Maske

Göz Altı Torbalarına Doğal Maske

Göz altı torbaları

Göz altı torbalarının sebepleri nelerdir?

Göz altı torbaları çoğunlukla yorgunluk, genetik etkenler, stres, yaşlanma gibi sebeplerle ortaya çıkar. Genelde en sık karşılaşılan sebep ise yorgunluktur. Uykusuzluk, uzun müddet bilgisayar başında çalışmak, uzun süre televizyon başında kalmak göz altı torbalarını ortaya çıkaran etkenler arasındadır.
Göz altında bulunan yağ keseciklerinin fıtıklaşması ile ortaya çıkan göz altı torbaları, zaman içinde bağ dokusu ve deri gevşedikçe, kaslar uzun müddet kasılı şekilde kaldığında fıtıklaşmanın gerçeklemesi kaçınılmaz olur.
Bunun yanında genetik faktörlerde göz altı torbalaşması için en önemli etkendir. Örneğin annesinde göz altı torbaları sorunu varsa oğlunda veya kızında da muhtemelen göz altı torbaları olacaktır. Özellikle 25 yaş itibariyle göz altı torbaları çok belirginleşir.

Göz altı torbalarını yok etmek için evde neler yapılabilir?

Göz altı torbası yok etmek için yapabileceğiniz en kolay ve en etkili yöntem evde bulundurabileceğiniz göz maskeleridir. Özellikle soğuk, buzlaştırılmış maskeler süratli şekilde göz altı torbalarını sıkılaştırarak yok eder. Bu tür göz torbası maskelerini hafta 3 gün, 15 dakika göz altılarında tutmanız çok etkilidir. Göz altı maskesi dışında günde bir kez 10 dakika birer dilim buzdolabında soğutulmuş patates dilimi, salatalık dilimi göz altı torbalarının birkaç haftada tamamen yok olmasını sağlar. Birde bilirsiniz hazır çay paketleri vardır sallama çay dediklerimiz, bu çay paketlerini çayı demledikten sonra suyun içinden çıkarıp, buzdolabında soğuttuktan sonra göz altlarınıza koyarak son derece etkili bir göz altı torbası geçirici maske türü uygulayabilirsiniz.


Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Göz altı torbaları için tedavi arıyorsanız öncelikle göz altı torbalarının hangi aşamada olduğunu belirlenmesi gerekir. Şayet göz altı torbaları düzensiz ve yetersiz uyku, yorgunluk gibi etkenler yüzünden ortaya çıkıyorsa dermokozmetikler ile göz altı torbaları tedavisi son derece kolay yapılabilir.
Şayet göz altı torbaları genetik faktörler sebebiyle oluşuyorsa bu tip basit yöntemler tedavi edici etken olmayacaktır. Zira bu evrede plastik cerrah yardımı ile göz altı torbalarından kurtulmak mümkün olacaktır. Plastik cerrahlar duruma göre kimi zaman bu göz altı torbalarını çıkarır ve operasyonu başarı şekilde tamamlar.

Göz altı torbası hangi hastalıkların belirtisi olabilir?

Göz altı torbaları çoğu zaman geçici bir sorundur. Ancak göz altı torbaları çok uzun süredir devam ediyorsa ve ne yoğunluk, ne stres hiçbir sebep yokken bile varlığını koruyorsa o zaman göz altı torbalarının bir hastalık belirtisi olduğunu düşünmek gerekir. Örneğin böbrek hastalıkları, hormonal hastalıklar, vücuttan atılamayan su ve tuz birikimi göz altı torbalarının oluşumunu ve kalıcı formunu ortaya çıkarır. Zira böbreklerin iyi çalışmaması ilk önce göz altı torbalarının ortaya çıkması ile kendini gösterir.

Göz altı torbaları için kesin çözüm

Sadece 1 saatlik bir operasyon ile göz altı torbalarından kolayca kurtulabilirsiniz. Sabah göz altı torbalarını aldırmak için hastaneye giderek, öğlen evinize ulaştığınızda göz altı torbalarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz. Göz altı torbaları alındıktan sonra birkaç gün operasyon sebepli biraz şişlik olabiliyor.

Göz altı torbaları ve morlukları çoğu insanın bazı zamanlarda yaşadığı bir durumdur. Bazı kişilerde daha farklı boyutlarda olabilmektedir. Kişiler bu morluk ve torbalardan dolayı kendilerini yorgun ve çirkin hissedebilmektelerdir. Bu oluşumlar dengesiz beslenme, kronik rahatsızlık ve düzensiz bir yaşan sonucunda oluşabilmektedir. Bu oluşumu azaltmak ve önüne geçmek doğal bakımlarla da mümkün. İşte bir bitkisel bakım tarifi

göz altı morlukları

Malzemeler:

Üç çay kaşığı ezilmiş at kestanesi

Yarım tatlı  kaşığı bal

Yarım tatlı  kaşığı ozon yağı

Bir tatlı kaşığı at kestanesi yağı

göz-altı-torbaları

Hazırlanışı ve Uygulama:

Bir cam kasenin içerisine önce ezilmiş at kestanesini daha sonrada sırasıyla diğer malzemeleri ilave ederek karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı göz altlarına hafif masaj yaparak uyguluyoruz. Beş dakika bekledikten sonra ciltten arındırıyoruz.

goz-alti-morluklari-icin-maske

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica