Kadın.Net

Cilt Lekeleri için Maske

Cilt Lekeleri için Maske

KADINLARIN BAŞ DÜŞMANLARINDAN CİLT LEKELERİ

Cilt lekeleri bir çok sebepten dolayı belirir ve ciddi bir cilt hastalığıdır. Cilt lekeleri cildimizde kötü bi görünüme yol açar. Cilt lekelerinden kurtulmanında yolları vardır. Cilt lekelerine hamilelikte de rastlanır. Gebelik sırasında kadının yüz bölgesinde lekelenme olur. Hatta halk arasında kız çocuğuna hamile olan kadının suratında lekelenmeler ve cildinde bozulmalar olur diye bi söylenti vardır. Doğum kontrol hapı kullanılmasıyla da ciltte bazı lekelenmeler görülür. Gebelik lekeleri,daha çok koyu ciltlerde görülür. Gebelik lekeleri daha çok yüzümüzün güneş gelen yerlerinde görülür. Bunun yanında doğal olarak lekeler yazın daha çok oluşur. Gebelik lekelerinden sonra bir başka cilt lekesi; güneş lekeleridir. Güneş lekeleri daha çok yazın çoğalır. Bu lekeler çocukların güneşte çok durmasından dolayı çocuklarda da çok görülür. Güneş cildi kuruttuğundan ve nemi azalttığından dolayı ciltte lekelenmeler olur ve zararlıdır.

 

O yüzden yazın güneşlenirken güneş kremi ve koruyucu kremler kullanmalıyız. Cilt lekelerimizle mücadele ederken bir uzmana başvurmakta yarar vardır. Çünkü kişi için zararlı olabilir. Cilt lekelerinden kurtulmanın en önemli ve kesin sonucu Lazer yöntemi ve IPL denen işlemdir.

Cilt-Lekeleri-için-maske-tarifi

Bu işlem uygulanırsa kişi lekelerden kurtulur. Bu işlem sonrasında bi ağrı, sızı oluşmaz ancak biraz kızarma ya da morarma oluşur. Ayrıca önemli bir not; Lekeli bir cildiniz varsa öğle vakitleri güneşten uzak durmamız gerekiyor. Cilt bakım ürünleri kullanmanızı ve nemlendirici kullanmalıyız. Cilt lekeleri, ciddi boyuttaysa cilt kanserine sebep olabilir.  Bunun sebebi güneşten gelen zararlı ışınlardır. Güneşten korunmak için güneş kremleri kullanmak gerekir ve uzman birine göstermek gerekmektedir.

 

BAŞKA BİR KAYNAK:

Ciltteki renk değişiklikleri, deriden daha açık ve daha koyu olmak üzere iki şekilde görülür. Bu lekelerin oluşmasının bir çok sebebi vardır.
Güneş lekeleri, gebelik lekeleri, mantar hastalıkları, cildimizin alerjik olduğu besinleri tüketmek, kaliteli olmayan makyaj ürünleri, çeşitli ilaçların yan etkileri, güneşli mevsimlerden artıp güneşsiz mevsimlerde azalan çiller bu duruma bazı örneklerdir.
Cilt lekelerini genelde makyaj ile kapatmaya çalışmak çok yanlış bir davranıştır. Çünkü bu çözüm hem kalıcı değildir hemde daha koyu ve doğal olmayan makyaj yapmamıza neden olur. Cilt lekelerinden kurtulmak için piyasada bulunun ilaçlar bu duruma çözüm olmadığı gibi yerini yeni cilt bakımı rahatsızlıklara da bırakmaktadır. Evinizde bulunun malzemelerle bu sorununuzadan kolayca kurtulabilirsiniz.

 Cilt Lekeleri için Maske

AYVA MASKESİ

1 ayvanın içerisinden çıkarılıan çekirdekleri yarım su bardağı ılık suda 2 gün bekletiniz, kaygan bir sıvı halini alacaktır. Bu sıvıyı yüzünüze uygulayınız. Yüzünüz kuruduğunda sürme işlemini tekrarlayınız. Bu işlemi haftada 1 defa uygulayınız.
Cildinizin hem sıkılaştığını hemde lekelerin gözle görülür biçimde azaltığını fark edeceksiniz.

Eğer evinizde ayva yok ise yada mevsimsel nedenlerden dolayı elde edemiyor iseniz daha kolay bir yöntem olan Tuz Maskesini uygulayabilirsiniz.

Ayva Maskesi

TUZ MASKESİ

1 yemek kaşığı Tuz
1 tatlı kaşığı Sirke

malzemeyi karıştırıp lekeli bölgelere dairesel haraketlerle uygulayınız.Bu işlemi haftada 1 defa tekrarlayınız.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Sağlık Sitesi Yandex.Metrica