Kadın.Net

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi

Lazer tedavisinde  cilt ile ilgili sorunların giderilmesinde , kendi bölümünde uzmanlaşmış doktorlar tarafından özenle  yapılan   muayeneden hemen  sonra yapılması için planlanlanmaktadır.

Cilt lekelerinde uygun tedavi yöntemleri

Medikal tedavi yöntemi:
Uygulama esnasında kullanılan ilaçlar lekelerin derinliklerinde bulunan renk pigmentlerinin cilt rengine uygun bir tona getirilmesi yani soldurulması işlemidir.  Fakat bazı durumlarda başarı oranı çok yüksek sayılmaz.

Kimyasal Peeling yöntemi:
Kimyasal  peelinglerin içeriğindeki asitler veya  mekanik dermabrazyon cihazlarla  ciltte bulunan lekelenmelerin soldurma yöntemiyle yapılan tedavi şeklidir. Fakat bu yöntem hem uzun bir süreçtir vede kişiye maliyeti çok fazladır. Bununla birlikte dermabrazyon işlemiyle bazı risklerde vardır. Mesela uygulamadan sonra ciltte kalıcı skar oluşabilmektedir.

Kriyoterapi Uygulaması:
Ciltte bulunan lekelerin dondurularak yok edilmesi yöntemidir. Uygulama maliyeti çok yüksek ve skar kalma riski  çok yüksek bir tedavi yöntemidir.

Lazerterapi Yöntemi:
Kısa sürede sonuç veren dövme tekniği ile yapılan bir leke giderme tedavi şeklidir. Maliyeti çok düşük ve son derece başarılı sonuçlar gösteren bir yöntemdir.

leke tedavileri

Lazerle Cilt Lekesi tedavisi nasıl yapılır?

Ciltte bulunan lekeli bölgelerin tedavisi için kullanılan lazerler sadece bu tip uygulamalar için üretililmiş cihazlardır. Bu gibi cihazlarla yanlızca leke tedavisi yapılır.  Bazı kliniklerde kullanılan değişik bölgelerdeki sorunlar için kullanılan cihazlar ile bu leke tedavisi yapılması mümkün olmaz.

Lazer  Tedavisi İçin Gerekli Olan Seans Aralığı

Tedavi süreci sadece kişinin lekesinin yoğunluğu ve derinliği ile alakalıdır. Tedavi süresi 1 ila 4 seans arasında değişir. Seanslar arasındaki süre 4 ila 6 haftadır. Sadece sonucu 4 ay kadar bir sürede görmeniz mümkün.

Lazer  Seans süresi

Tedavide sadece bir seansta 40 dakika yeterli olabilmektedir.

Tedavi sonrasında ciltte tekrarlanma olasılığı düzgün lekesiz bölgeye göre çok daha azdır. 12 yaşından küçüklere uygulama yapılması uygun değildir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica