Kadın.Net

Göz Kapağı Şişmesi

Göz Kapağı Şişmesi

Göz kapaklarının şişmesi çeşitli faktörlere bağlı olabilir. Bu şişlikler geçici ve kalıcı şişlikler olarak değerlendirilir.
Geçici şişliklerle çoğu insan zaman, zaman karşılaşabiliyor. Bunun sebebi yorgunluk, uykusuzluk ve sabit noktaya bakarak çalıştığımızda göz kapaklarımızda bir müddet sonra şişlikler oluşabilir, ayrıca fazla uyumak da şişmesine yol açabilir.
Bazı alerjiler bunlar ağızdan alınan ilaçlara karşı olsun yada dokunduğunuz maddelerden olsun güneşe alerjisi olanlarda göz kapakların şişliğine neden olabilirler
Aynaya baktığımızda göz kapaklarımızı şiş gördüğümüzde ilk yapacağımız işlem buzdolabından 2 tane buz kalıbı çıkarıp gözlerimizin üstünde 15-20 dk kadar bekletin

Göz Torbaları, Göz Şişmesi
Bunun yanı sıra çay banyosu da hızlı bir şekilde ödemi azaltmak da faydalı olur
Demlenmiş çayın içine pamuk yardımı ile gözlerimizin üstüne koyup bekletmek de şişlikleri indirecektir. Yorgunluktan şişen göz kapaklarımız için faydalı işlemlerdir.
Yanı sıra şişlikle beraber ağrı, batma ve yanma hissediyorsanız kirpik diplerinde iltihaplanma başlangıcıdır, bunun içinde eczanelerde bulunan asitborik antiseptik maddeyi gerektiği kadar suyla sulandırdıktan sonra göz kapaklarımızın üstüne bekletebiliriz.2 saat arayla tekrarlayabilirsiniz. Eğer sonuç vermiyorsa Doktora başvurmak da fayda vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica