Kadın.Net

Gelinlerin Büyük Rağbet Gösterdiği Uygulama: İpek Kirpik

Gelinlerin Büyük Rağbet Gösterdiği Uygulama: İpek Kirpik

Bir düğünde gelinliği, saçı, makyajı ile en güzel gözükmesi gereken kişi gelinlerdir. Bu nedenle bu özel güne çok önceden oldukça iyi bir şekilde hazırlık yaparlar. Düğünden önce nasıl göründüğünü görmek adına saç ve makyaj provası yapılmaktadır. Buna göre gelin adayı eğer değiştirmek istediği bir şey var ise değiştirerek istediği görünüme kavuşmaktadır. Bu değişimi yapmasının sebebi, tamamen kendini o gün güzel hissetmesi gerektiğinden ve düğünün onun günü olmasından kaynaklıdır. Cildinde herhangi bir sorun, sivilce olmaması adına yapılan cilt maskeleri, saçlarının parlak ve güzel gözükmesi için yapılan saç maskeleri ve genel bakım rutinleri yapılmaktadır. Son zamanlarda kişisel bakımla birlikte kirpiklerinin daha güzel gözükmesini isteyen gelin adayları ipek kirpik yöntemine başvurmaktadır.

ipek Kirpik

Ipek Kirpik Yöntemi

İpek kirpik yöntemi kirpiklerinden memnun olmayan kişiler için yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem kişinin gerçek kirpiğinin uzunluğunu ve kalınlığını artırmaya yarayan bir yöntemdir. İpek kirpik için hazırlanan takma kirpikler üst göz kapağına uygulanan ve gerçek kirpiklerin üzerine medikal bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılarak yapılmaktadır. Bu uygulamanın yapım süresi yaklaşık olarak 1-1.5 saat kadar sürmektedir. İpek kirpik öncesi sonrası olarak bakıldığında oldukça büyük bir fark gözlemlenmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra ipek kirpik ne kadar kalıcı sorusuna gelecek olunursa ortalama olarak 3 aylık (90 gün) bir süre söz konusudur.

ipek Kirpik nasıl takılır

İpek Kirpik Zararları Nelerdir?

Yapıldığında oldukça güzel görünen ipek kirpik uygulamasının da bazı etkileri bulunmaktadır. Peki ipek kirpik zararları nelerdir? Bu sorunun cevabı liste halinde verilmiştir.

  • İpek kirpik yapılışı sırasında kullanılan yapıştırıcının kaliteli bir yapıştırıcı olmaması sonucu bazı kişilerde kendi kirpiğinin de dökülebildiği gözlemlenmiştir.
  • Uygulama sonrasında gece uyku sonrası, sabah kalkıldığında kirpikler yamulmuş bir halde uyanılması ve düzeltilmeye çalışıldığında kişinin kendi kirpiklerinin yolunduğu gözlemlenmiştir.

ipek Kirpik hakkında bilgi

  • Sabah kalktığınız sırada yüz yıkamak için sabun veya jel kullanımından uzak durmalısınız; çünkü bu tür şeylerin kirpiklere zarar verme ihtimali çok fazladır..
  • Gün içerisinde gözde kaşıntı olsa dahi elinizi değdiremezsiniz aynı zamanda kirpiklerinizde bulunan yapıştırıcı ağırlık yaptığı için sürekli bir kirpiklerinize dokunma isteği oluşmaktadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kadın sitemap, Dekorasyon sitemap, Yemek Tarifleri sitemap Yandex.Metrica